Technologie Optically Clean®

Díky patentově chráněné technologii SaltWorks® Optically Clean® je tato sůl absolutně nejčistší solí na trhu.

Patentově chráněný proces Optically Clean zajišťuje maximální čistotu soli tím, že odstraňuje všechny cizorodé materiály a vadné krystalky soli a zároveň uchovává surovou sůl v její přírodně čisté podobě, v jaké byla sklizena: sůl se nepromývá ani se neošetřuje chemicky. Dary matky přírody tak zůstávají zcela nedotčeny.

V závislosti na okolním prostředí obsahuje mořská sůl stopy cizích materiálů, jako je písek, skořápky a mušle, kameny, mořské řasy nebo jíl. Žádný z těchto materiálů není pochopitelně zdraví škodlivý, ale při dalším použití soli může být přítomnost nežádoucí nebo dokonce problematická.

Proces Optically Clean

Společnost SaltWorks zajišťuje naprostou čistotu soli tím, že surová sůl prochází patentově chráněnou kombinací sít, odsávacího zařízení, magnetů ze vzácných zemin a detektorů kovů. Proces umí v soli najít a odfiltrovat nežádoucí materiály. Po tomto počátečním prosévání je sůl připravena na tu nejdůmyslnější část celého procesu: přechází do špičkové, inovativní technologie Optically Clean, kterou vyvinula společnost SaltWorks. Tato technologie kontroluje správnou barvu každého zrnka soli a vyhledává i ty poslední zbytky nežádoucích cizorodých materiálů.

Kvalitu soli lze určit podle její barvy - obecně platí, že čím bělejší, tím lepší. Nicméně některé druhy solí obsahují specifické stopové minerály, díky kterým mají solní zrnka unikátní nádhernou barvu. Na druhou stranu ale platí, že nežádoucí materiály mohou barvu soli poškodit. Technologie Optically Clean zachovává požadovanou barvu soli, která obsahuje vysoké množství stopových minerálů, a zároveň eliminuje nesprávné barvy soli.

Třídiče barvy zachytí i ty nejmenší vady a odstraní vadné krystalky soli, protože jejich činnost využívá kamery CCD s vysokým rozlišením, ultrafialové světlo, vzdušné trysky a velmi rychlý počítačový procesor. Když krystalky soli propadávají výsypkou, kamery CCD zachytí obraz krystalků z obou stran. Pokud kamera zjistí vadný krystalek soli, technologie provede výpočet jeho polohy a špatný krystalek je poté odstraněn proudem vzduchu. Takto lze zaměřit a vyjmout i jednotlivou částečku menší než zrnko písku.

V závislosti na typu soli se programuje toto špičkové zařízení tak, aby zajišťovalo přísné specifikace barev a pracovalo pouze se solí, která spadá do přijatelné barevné škály. Výsledkem tohoto procesu, při kterém se nepoužívají žádné chemické látky, je ta nejčistší mořská sůl bohatá na minerální látky z moře, která je připravena k další distribuci.

Tento výrobní postup nezajišťuje jen prvotřídně ochucenou mořskou sůl. Tato sůl totiž vypadá stejně skvěle, jak chutná. Mořské soli připravené pomocí technologie Optically Clean balené v průhledném obalu vypadají naprosto úžasně. Na první pohled je zřejmá jejich kvalita a jejich vzhled vybízí k ochutnání. Tuto sůl určitě nebudete chtít schovávat uvnitř kuchyňské linky!

Společnost SaltWorks investovala do svých třídičů barvy miliony dolarů, a proto je právem pyšná na svůj patentově chráněný proces Optically Clean, který jako jediný svého druhu v oboru zpracování soli zaručuje nepřekonatelnou čistotu soli.

optically-clean-certified-quality-guarantee-seal

Tato etiketa označuje ty nejčistší soli dostupné na trhu. Neobsahují žádné přídavné nebo chemické látky, ani cizorodé materiály. Při použití procesu Optically Clean® se kontroluje doslova každé zrnko soli. V konečném produktu tak zůstává jen ta nejčistší sůl. 

×

Splátková kalkulačka ESSOX

98 %