Elektrické automatické udírny

Jak funguje elektrická udírna

Jak už název napovídá, elektrické udírny používají jako zdroj tepla elektřinu. Uvnitř udírny je topná spirála, která ohřívá vzduch a ten pokrmy tepelně upravuje. O typickou kouřovou chuť uzeného masa se postará generátor kouře, který najdeme osazený na udírně. Právě do něj patří dřevní štěpka nebo lisované dřevěné briketky, které dodávají kouř. Podobně fungují plynové udírny, které se mezi zákazníky také těší velké oblibě. Domácí uzení se tak stává dostupným takřka pro každého.

Mezi nejspolehlivější značky mezi elektrickými udírnami patří udírny Bradley a udírny Borniak. Tyto kvalitní udírny nabízejí komfort při uzení, který ocení začátečníci i pokročilejší milovníci domácího uzení.

Elektrické udírny nabízejí dvě možnosti práce s udírnou:

  • Digitální elektrická udírna umožňuje nastavit přesnou teplotu, které chcete uvnitř dosáhnout, a termostat už se postará o zbytek. Obsluha vyžaduje minimum času, některé modely je dokonce možné ovládat přes mobilní telefon.
  • Analogová udírna na elektriku vyžaduje trochu více práce. Není možné na ní nastavit přesnou teplotu, ale regulačním knoflíkem nastavujete, zda chcete topit více nebo méně. Teplotu uvnitř udírny odečítáte na teploměru zabudovaném do dvířek udírny.

Nejprodávanější

Elektrická digitální udírna Bradley Smoker 4
ZDARMAZDARMA
 
22 990 Kč
Elektrická udírna Bradley Smoker Original
Elektrická udírna Bradley Smoker Original
Skladem (1 ks)
Kód: BS611EU
 
17 990 Kč
Elektrická digitální udírna Bradley Smoker 6
 
26 990 Kč
Digitální udírna Borniak UWD-NT-70 s časovačem
 
28 990 Kč
Digitální udírna Borniak UWD-NT-150 s časovačem
 
35 990 Kč
Elektrická udírna Bradley Smoker Original XL
 
19 990 Kč
7 položek celkem
Elektrická digitální udírna Bradley Smoker 4
Tip Doprava zdarma K prohlédnutí na prodejně
ZDARMAZDARMA
22 990 Kč

Bradley Smoker je revoluční přenosná venkovní automatická udírna pro pomalé uzení studeným, teplým nebo horkým kouřem s extra technologií...

Kód: BTDS76CE
Digitální udírna Borniak UWD-NT-70 s časovačem
Tip Doprava zdarma
28 990 Kč

Digitální udírna o objemu 70 l s automatickým generátorem kouře na dřevěnou štěpku, s novým elektronickým ovládacím panelem s časovačem a...

Kód: UWD-NT-70
Elektrická udírna Bradley Smoker Original
Doprava zdarma K prohlédnutí na prodejně
17 990 Kč

Domácí elektrická udírna s manuálním ovládáním, generátorem kouře, 4 rošty k uzení a kapacitou až 12 kg masa. Mistr grilu radí Jak...

Kód: BS611EU
Digitální udírna Borniak UWD-NT-150 s časovačem
Doprava zdarma
35 990 Kč

Digitální udírna o objemu 150 l s automatickým generátorem kouře na dřevěnou štěpku, s novým elektronickým ovládacím panelem s časovačem...

Kód: UWD-NT-150
Elektrická digitální udírna Bradley Smoker 6
Doprava zdarma
26 990 Kč

>Automatická elektrická udírna s 6 rošty a generátorem kouře pro domácí použití. Bradley Smoker je revoluční přenosná udírna pro...

Kód: BTDS108CE
Elektrická digitální udírna Bradley Smoker Professional P10
Doprava zdarma
39 990 Kč

Mistr grilu radí Jak vyudit bůček Dřevo na uzení - jaké je to nejlepší? Jak naložit maso na uzení Všechny rady

Kód: BS1019CE
Elektrická udírna Bradley Smoker Original XL
Doprava zdarma
19 990 Kč

Domácí elektrická udírna s manuálním ovládáním, vč. generátoru kouře, 6 rošty k uzení a kapacitou až 20 kg masa. Mistr grilu radí...

Kód: BS815XLTCE

Proč si vybrat udírnu na elektriku

Stále váháte, jakou vybrat udírnu, aby co nejlépe vyhovovala vašim potřebám? Elektrická udírna má řadu výhod:

  • Je vhodná i pro začátečníky. Oproti dřevěným udírnám, které vyžadují větší zkušenosti, zvládne práci s elektrickou udírnou i ten, kdo s domácím uzením teprve začíná.
  • Elektrické udírny patří ke kompaktním přístrojům, které můžete umístit třeba na balkoně. Váží od 15 kg do 35 kg, takže je možné je převážet třeba na chatu.
  • Automatická elektrická udírna umožňuje nastavení vnitřní teploty, takže můžete pokaždé postupovat úplně stejně - pokud se vám podařila obzvlášť dobrá várka uzeného, stačí příště zopakovat postup a těšit se na stejně dobrý výsledek.
  • Výhodou oproti jiným plechovým udírnám je také to, že štěpka nebo brikety v generátoru kouře pouze doutnají a nedochází k žádnému hoření.
  • Elektrické udírny umožňují vyzkoušet všechny udící techniky a všechny teploty kouře, v některých připravíte i klasické barbecue. Maso má jemnou chuť a krásnou barvu, což si často zamilují i ti, kterým připadá maso z klasických dřevěných udíren příliš tmavé. Pokud se však chcete věnovat především barbecue, sáhněte raději po peletové udírně, která je pro tuto úpravu masa nejvhodnější.
×

Splátková kalkulačka ESSOX

97 %