Jak grilovat na nerezových plochých špízech

Ploché nerezové špízy jsou ideální na grilování těch nejlepších špízů. Tím, že jsou ploché se na nich potraviny neprotáčí a můžete tak vše na špízu rovnoměrně grilovat ze všech čtyř stran. A navíc, při servírování velmi pěkně vypadají...

SR8025_Nerezové špízy

Když griluji na plochých špízech využívám právě tu možnost grilovat špíz rovnoměrně ze všech 4 stran. Dělám kostky masa větší, až 4 x 4 cm, což mi umožní pohlídat si vnitřní teplotu masa vpichovým teploměrem a ugrilovat i maso na špízu tak, aby bylo šťavnaté. Griluji tedy špízy např. 2,5 minuty z každé strany a pokud nejsou po těch 10ti minutách dostatečně propečené (na minimální bezpečnou teplotu), pokračuji v grilování už nepřímou metodou.

Dávejte si pozor, pokud na jednom špízu grilujete více druhů masa. Každé má jinou cílovou bezpečnou vnitřní teplotu a to znamená, že aby jeden druh masa byl upečený, druhý bude již přepečený. Klasickým příkladem je grilování kuřecího a vepřového masa současně - kuřecí 74°C a vepřové 63 °C. Pokud vnitřní teplotu masa neměříte (což je škoda), pak se tímto nemusíte zabývat.

špízy

Na plochých špízech můžete velmi dobře grilovat nejen maso, ale i zeleninu (rajčata, papriky) a třeba i mleté maso. Při manipulaci s nimi na grilovacím roštu nezapomeňte používat ochrannou rukavici - špízy budou velmi horké.

špízy


Video

×

Splátková kalkulačka ESSOX

98 %