Grily na dřevo Smoky Fun

Představujeme Vám celosvětově oblíbený typ grilu na dřevo a dřevěné uhlí Smoky Fun - grily pro přípravu pravého amerického barbecue. Všechny soutěže v barbecue se ve většině případů odehrávají mj. v grilech právě této konstrukce. V USA jsou známé pod názvem "offset smoker". 

Hned na úvod je potřeba si trochu popsat, jak opravdový a kvalitní smoker vypadá. Rád bych upozornil, že pokud se na našem webu budeme bavit o grilech typu "offset smoker", tak tím nemyslím výrobky podobného stylu, síly materiálu (třeba i jen 1,5mm slabý plech), technického řešení (sešroubovaný gril) a tím pádem extra nízké ceny. Zde bohužel platí - za málo peněz, málo muziky.

offset_anatomy

Kvalitní smoker je vyroben minimálně z 5mm silného ocelového plechu, tudíž jeho hmotnost začíná někde kolem 100kg. Za své peníze tak primárně dostanete spoustu materiálu. Ale hlavně silný plech plní 2 základní funkce - stabilitu (gril se při vyšších teplotách nebo topení dřevem nekroutí a drží svůj tvar) a tepelnou izolaci spolu s kvalitní distribucí tepla (smoker lze používat i v chladných měsících na jaře/na podzim, aniž by se vám extrémně ochlazoval zvenku a větší síla ocelového plechu dobře vede a předává teplo do grilu).

offset_reverse_flow

 

Úplně ideálním typem smokeru je takzvaný "reverse flow offset smoker" (princip proudění vzduchu je znázorněn na obrázku vpravo i vlevo v předchozím odstavci). U těchto modelů je komín umístěn na stejné straně jako palivová komora (příp. variabilně s možností umístění komína i na straně druhé). Ve smokerech typu "reverse flow" je ve spodní části grilovací komory umístěna rozvodná deska, která vede horký vzduch spodem na konec grilovací komory a potom horní částí grilovací komory zase zpátky ke komínu. Výsledkem je stabilnější a stejnoměrná teplota v celé ploše grilovací komory.

V naší nabídce máme jeden tento typ smokeru a je to Smoky Fun Party Wagon Reverse Flow Smoker.

Ale nejen na něm, ale i na všech ostatních "offset smokerech" Smoky Fun si můžete připravit vše z amerického barbecue (BBQ), jako např. pulled pork, žebírka, hovězí hrudí nebo třeba kachnu, husu a jakékoli větší kusy masa. Stačí navštívit naší sekci Recepty...

reverse-flow-schema-CZE(1)

Na grily Smoky Fun jsme odborníci! Nejen že je prodáváme, ale zejména v nich i grilujeme, takže máme praktické zkušenosti. A nesmírně nás grilování v "offset smokerech" baví. Jako důkaz přikládám níže několik fotek, které by vás měly přesvědčit...

 

×

Splátková kalkulačka ESSOX

98 %