BBQ Delight

Dřevěné BBQ pelety do peletových grilů a k zauzení v grilu

Pelety jsou speciální formou přírodního dřeva. Při výrobě pelet lisováním se odstraní všechen vzduch obsažený v buněčné struktuře dřeva, dřevěná hmota se tak koncentruje ve vysoce kompaktní formě, o hodně kompaktnější, než je tomu u rostoucího stromu. V porovnání s ostatními formami dřeva vytvářejí pelety rychleji intenzivnější kouř.

Pelety BBQr's Delight obsahují 100% dřevo. Pelety Jack Daniels® se vyrábějí z již použitého dřevěného uhlí z lihovaru, jsou rozdrceny na prášek a smíchány s pilinami a potom lisovány do pelet.

Jak se BBQ pelety používají v peletovém grilu

Použití dřevěných pelet v peletovém grilu je velmi snadné. Stačí potřebné množství pelet nasypat do násypky (zásobníku pelet) a můžete začít grilovat. Je to snadné.... Peletové grily jsou ideální pro ty, kteří nechtějí plynový gril a rádi by grilovali na dřevěném uhlí, ale zase je odrazuje práce s obsluhou a manipulace s palivem. Peletový gril, který je automatický a ovládá se de facto jedním tlačítkem je pak ideálním grilem pro ty, kteří by rádi upravovali své pochoutky "na dřevě".

Jak se BBQ pelety používají v kotlovém grilu s víkem

Pelety se vyrábějí lisováním pilin. Tzn., že se jedná o dřevo, a to při zahřívání začíná doutnat a následně hořet (při dostatku kyslíku). Když dřevo během hoření zbavíte kyslíku, spíš tvoří dým, než aby shořelo na popel. Takový kouř je ideální pro dochucení grilovaného masa! S peletami se pracuje jednoduše, protože se před použitím nenamáčejí do vody.

Pro zauzování v kotlovém nebo plynovém grilu je určena sada 4 druhů pelet s litinovou plechovkou (momentálně nedostupná). Pro většinu způsobů grilování postačí jen 1/3 plechovky granulí. Pokud budete zauzovat s dřevěnými štěpkami, budete potřebovat několikrát větší hmotnost dřevěného materiálu, abyste docílili stejného výsledku, jako když pracujete s granulemi. Plechovku jednoduše naplníte požadovaným množstvím pelet, zakryjete ji víčkem a umístíte přímo do rozžhaveného uhlí nebo briket. Žár litiny začne postupně působit na pelety uvnitř a ty začnou doutnat. Kouř pak z plechovky uniká netěsností mezi plechovkou a víčkem.

Jak se BBQ pelety používají v plynovém grilu

V plynových grilech použijte udicí box nebo si vytvořte "kapsu" ze silného alobalu s několika drobnými otvory na jedné straně. Tuto "kapsu" si vytvoříte následovně: ze silného alobalu vystřihněte kus o rozměru 15 x 30 cm a podélně ho přehněte v polovině, abyste získali čtverec o rozměru 15 x 15 cm. Boční strany přehněte alespoň dvakrát, pokaždé přeloženou hranu silně stlačte po celé délce. 1/3 plechovky granulí vsypte do "kapsy" a uzavřete její horní hranu. Do jedné strany "kapsy" udělejte několik děr párátkem nebo vidličkou. "Kapsu" položte přímo na kryty plynových hořáků (takovouto "kapsu" můžete ale použít i v grilu na dřevěné uhlí a položit ji přímo do rozžhavených briket nebo uhlí). Až začne z otvorů v sáčku stoupat dým, můžete začít grilovat. Nezapomeňte zavřít víko grilu. Kouř by se měl tvořit až 30 minut v závislosti na síle žáru hořáku.

8 položek celkem
BBQ Delight pelety JABLOŇ, 9 kg
630 Kč
Kód: BD-5015
BBQ Delight pelety PECAN, 9 kg
630 Kč
Kód: BD-5016
BBQ Delight pelety JACK DANIEL´S, 9 kg
630 Kč
Kód: BD-5011
BBQ Delight pelety CONTEST MIX, 9 kg
630 Kč
Kód: BD-5021
BBQ Delight pelety MESQUITE, 9 kg
BBQ Delight pelety MESQUITE, 9 kg
Momentálně nedostupné
630 Kč
Kód: BD-5013
BBQ Delight pelety TŘEŠEŇ, 9 kg
BBQ Delight pelety TŘEŠEŇ, 9 kg
Momentálně nedostupné
630 Kč
Kód: BD-5014
BBQ Delight pelety DUB, 9 kg
BBQ Delight pelety DUB, 9 kg
Momentálně nedostupné
630 Kč
Kód: BD-5017
BBQ Delight pelety HICKORY, 9 kg
BBQ Delight pelety HICKORY, 9 kg
Momentálně nedostupné
630 Kč
Kód: BD-5012

Stránka 1 z 1 - 8 položek celkem

×

Splátková kalkulačka ESSOX

98 %