Peletový gril Pit Boss Austin XL 1000

Kód: 10663
Tip Doprava zdarma K prohlédnutí na prodejně
Značka: Pit Boss
28 990 Kč 23 958,68 Kč bez DPH
Skladem (1 ks)
Můžeme doručit do:
1.12.2023

Peletový gril Pit Boss Austin XL 1000 je klasický peletový gril v atraktivním designovém provedení s komínkem. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Tento gril si můžete prohlédnout sestavený v naší prodejně ve Vilémově.

Peletový gril Pit Boss Austin XL 1000 je klasický peletový gril v atraktivním designovém provedení s komínkem. Jako většina zahradních peletových grilů funguje tak, že na dně grilovací komory je popelník, do kterého ústí jednak elektrický zapalovač, který se rozžhaví a zažehne první pelety a také přívodní trubice se šnekem (krytá v plechovém tunelu), který v závislosti na nastavené teplotě do popelníku vsypává požadované množství pelet. Zároveň skrze tento plechový tunel proudí vzduch tlačený ventilátorem a rozfoukává tak v popelníku žár z pelet, aby se dosáhlo požadované nastavené teploty a aby se zároveň žár z ohně dál šířil grilovací komorou. Nad popelníkem je takřka přes celou plochu grilu stočený ocelový plech (který současně plní i funkci odvodu odkapávajících šťáv a tuku ven z grilovací komory do zavěšeného kbelíčku), který se nahřívá žárem z pelet a dále rovnoměrně distribuuje teplo směrem nahoru ke grilovacím roštům. Nad tímto plechem ve tvaru půlkruhu (deflektorem) je základní grilovací rošt a nad ním druhý, s menší hloubkou. Pečení pak probíhá horkým vzduchem vznikajícím z hoření čistého dřeva.

Peletový gril Pit Boss Austin XL 1000

Přímé grilovaní na peletovém grilu

Velkou výhodou tohoto peletového grilu je možnost přímého grilování nad zdrojem žáru a to tak, že ten stočený ocelový plech (deflektor) je v místě nad popelníkem několikrát profrézován a v této části z vrchu překryt stejně vytvarovaným druhým krátkým plechem, který tyto otvory zakrývá. Během grilování tak můžete jednoduše vyjmout prostřední díl grilovacího roštu (spodní grilovací rošt se skládá ze 3 částí) nejlépe pomocí zvedače grilovacích roštů a jednoduše grilovacími kleštěmi odsunout tento krycí plech. Následně vrátíte prostřední část grilovacího roštu zpět. Dojde tak k proudění přímého žáru těmi vyfrézovanými otvory v deflektoru přímo směrem ke grilovacímu roštu a v tomto místě pak můžete grilovat přímou metodou. Jednoduché a účinné řešení.

Výbava a funkce grilu, které vám zpříjemní grilování

Na levé straně je na grilu osazena násypka (zásobník) na peletyJako palivo se používají vždy jednodruhové dřevěné pelety (nebo peletové směsi více dřevin dohromady) určené pro peletové grily. (V žádném případě nepoužívejte jako palivo pelety určené pro topení v peletových kamnech a kotlích.)

Na  násypce je současně umístěn ovládací panel sloužící ke spuštění grilu a s otočným knoflíkem se stupnicí, kterým se nastavuje teplota uvnitř (volí se přednastavené hodnoty - není možné nastavit zcela libovolnou teplotu). Na display se zobrazuje aktuální teplota v grilu. Rozsah nastavitelné teploty je 82 - 260 °C. Teplota uvnitř grilu je pak závislá na teplotě okolního prostředí, příp. větru, apod. Pro grilování od podzimu do jara doporučujeme použít tepelně-izolační potah, který z vrchu plášť grilovací komory zaizoluje a vede tak ke snížení spotřeby pelet (tzn. nákladů) a k eliminaci výkyvů teploty v grilu vlivem případného větrného a chladného počasí.

Peletový gril Pit Boss Austin XL 1000

Peletové grily obecně jsou ideální pro nepřímé grilování při nízké i vysoké teplotě a jsou přímo předurčené pro barbecueTakže pokud jste příznivcem grilovaných žebírek, šťavnatého trhaného masa, hovězího hrudí, apod., tak je tento peletový gril vhodný právě pro vás. A v případě potřeby lze na střední části grilovacího roštu grilovat přímou metodou ...

 • 2 ocelové smaltované grilovací rošty o celkové ploše 0,6 m2
 • základní spodní grilovací rošt se skládá ze 3 částí
 • kapacita boční násypky na pelety je 9 kg (1 pytel)
 • teplotní rozsah 82 - 260 °C (k dispozici je 10 poloh nastavení teploty)
 • elektrický zapalovač
 • integrovaná termosonda do ovládacího panelu - můžete měřit současně teplotu 2 kusů masa a jejich vnitřní teplotu si zobrazit přímo na displayi ovládacího panelu

 Obsah balení grilu

 • hlavní grilovací rošt (3 dílný)
 • přídavný grilovací rošt
 • boční servírovací plech
 • kbelíček na úkap
 • 2x termosonda

Video - představení grilu Pit Boss

 

0

Doplňkové parametry

Kategorie: Peletové grily
Záruka: 2 roky
Šířka: 158 cm
Hloubka: 66 cm
Výška: 123 cm
Rozměr grilovacího roštu: 90 x 50 cm
Váha: 82 kg
Značky: Pit Boss

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
×

Splátková kalkulačka ESSOX

97 %