Kde a jak se vyrábějí keramické kamado grily Big Green Egg ?

Uvažujete o koupi keramického grilu? Zeptejte se prodejce, kde a jak se jím nabízené keramické grily vyrábí.

Země původu keramického grilu je docela častý dotaz. Zda má nebo nemá vliv na výslednou kvalitu, ať posoudí každý sám. Big Green Egg je zřejmě jediný výrobce keramických grilů kamado, který se na rozdíl od jiných výrobců veřejně nestydí, ba naopak prezentuje tím, kde své keramické grily vyrábí. 

Keramické grily Big Green Egg byly od začátku (od r. 1974) vyráběny v USA. Následně byla výroba přesunuta do Mexika, které je známé velmi vysokou kvalitou svých keramických výrobků. Keramické grily Big Green Egg se vyrábí v jedné z nejznámějších firem na výrobu keramiky - Daltile z patentované keramiky, vyvinuté v NASA. Žádný jiný výrobce keramických grilů nemůže toto složení keramiky používat. A jak taková výroba probíhá se můžete podívat v následujícím videu.

Mohlo by vás ale také zajímat kde a jak se vyrábí prémiové dřevěné uhlí ke grilování Big Green Egg. Jedná se o uhlí ze dřeva hickory a dubu. Dokáže hořet velmi dlouho vysokým žárem a při hoření vydává velmi příjemné aroma. Můžete ho samozřejmě použít i v jiných keramických grilech, než jen v BGE ...

BGE 7 velikosti (ljk RGB)

×

Splátková kalkulačka ESSOX

100 %