+420 608 512 393 Volejte Po-Pá  8-16h

La Plantation

Kampotský pepř La Plantation

Jak se zrodila myšlenka Fair Trade v La Plantation

V roce 2013 objevili Nathalie a Guy kouzlo Kambodži během rodinné dovolené. Rozhodli se usadit v jižní části země v regionu Kampot a začít nový život spočívající ve spolupráci na rozvoji tohoto venkovského regionu - kraje, který je světoznámý produkcí Kampotského pepře. Věděli pramálo o tom, co je během cesty k jejich novému snu čeká, měli však povědomí jak unikátní koření Kampotský pepř je a jak je ceněn znalci v gastronomii.

​V červnu 2020 je již La Plantation rostoucí společnost se sociálním dopadem a leader v oboru Kambodžského koření, tradičních bylin a koření. Již od prvopočátku je projekt zaměřený na produkci a distribuci koření té nejvyšší kvality s pozitivním sociálním a environmentálním dopadem.

Velice brzo během příprav bylo rozhodnuto, že celý výrobní řetězec bude lokalizován na dnešní farmě, uprostřed zemědělského regionu Kampot v Kambodži. Pěstování, sklizeň, selekce, zpracování, balení a skladování je vše zajištěno na jednom místě týmem 150ti zaměstnanců na plný úvazek. Ačkoliv to vždy není nejefektivnější či ekonomicky nejvýhodnější řešení, má to mnoho výhod: velice přísná kvalitativní kontrola již od sběru až po balení, dohledatelnost ve výrobním řetězci a zachování tradičního know-how místní komunity.

Veškeré koření je sbíráno ručně, tak jak tomu velí staletá tradice. Někteří spolupracovníci pocházejí z rodin, kde pěstování pepře znamená tradici po mnoho generací, někde doslova po staletí. Jejich vědomosti přenášené z otce na syna nenaleznete v žádné knize a nikde se nevyučují. Rozmanitost týmu vytváří ideální prostředí pro inovace. Každý rok objevujeme nová a nová koření v tomto rozmanitém regionu a vytváříme nové směsi koření a recepty sledující khmerskou a francouzskou tradiční kuchyni.

Cesta k certifikaci Fair Trade

Na konci roku 2018 si tým La Plantation uvědomil, že je již vhodná doba zhodnotit oficiální cestou dopad celého projektu a zažádali o certifikaci World Fair Trade Organization. Definice Fair Trade hnutí reprezentovaná WFTO se velice silně shodovala s myšlenkami zakladatelů projektu La Plantation: vytváří ji jedinci ale i společnost a distribuční řetězec, kteří sdílejí společnou vizi světa, kde spravedlnost, rovnost a udržitelný rozvoj jsou srdce struktury společného obchodu a praktik tak, že každý si díky své práci může udržovat přiměřený životní standard a rozvíjet naplno svůj potenciál.

​Finanční ziskovost projektu je samozřejmě nedílnou součástí tak, aby byl udržitelný rok za rokem, ale je to jen jeden z mnoha výsledků, o které se La Plantation snaží. Fair Trade je mnohem víc než jen obchod, dokazuje, že i vyšší hodnoty mohou být ve světě obchodu upřednostňovány. ​Zdůrazňuje potřebu změny v pravidlech a praxi konvenčního obchodování a ukazuje, že i obchod který staví lidské hodnoty na první místo může být úspěšný. Je to hmatatelný příspěvek v boji proti chudobě, změnám klimatu a ekonomickým krizím.

Při nákupu nad 1 999 Kč doprava zdarma K většině grilů a udíren atraktivní dárek Gril sestavíme a předáme v naší prodejně Většinu výrobků osobně testujeme

Chráníme Vaše soukromí

Na Grilování.cz si vybere každý

V našem obchodě seženete jen ty nejkvalitnější grily a udírny předních světových značek jako Weber, Big Green Egg, Smoky Fun, Broil King, Monolith nebo Bradley Smoker. Vybírat přitom lze z bezpočtu druhů i typů výrobků, splníme tak požadavky úplně každého zákazníka. Kromě grilů a udíren si můžete pořídit i nejrůznější grilovací náčiní a mnoho dalšího, pro Vaše ideální grilování je tedy učiněno maximum.

Nakupovat u nás se vyplatí

Kromě pestré nabídky všeho pro kvalitní grilování se u nás můžete spolehnout na rychlou expedici Vaší objednávky a plně profesionální přístup. Na našich stránkách navíc naleznete recepty na grilování a rady a tipy na grilování. Pokud potřebujete poradit konkrétně, neváhejte nás kontaktovat.

Kontakty

Vilémov u Golčova Jeníkova 283,
582 83, Zobrazit na mapě

Ověřeno zákazníky


Ověřený zákazník  před 3 dny

Koupil jsem sáčky na suché zrání masa. Objednávka dorazila v pořádku a rychle. Mám to zatím 2 dny v lednici tak nevím jak to…

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online, v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Nahoru
2021 © Grilovani.cz - Všechna práva vyhrazena.
Eshop na míru vytvořil Webový servis

Pokračováním v prohlížení této stránky souhlasím s použitím souborů cookies (viz Podmínky používání).

Souhlasím