Gril na dřevo Smoky Fun Tradition 5

Kód: S01.110
Tip Doprava zdarma
Značka: Smoky Fun
31 800 Kč 26 280,99 Kč bez DPH
Na dotaz

Robustní gril na dřevo s velkým grilovacím prostorem a skvělými vlastnostmi. Snadná manipulace díky praktickým kolům, kvalitní materiál zaručují bezpečnost a jednoduchou údržbu. Užijte si dokonalé grilování při nízkých teplotách - tzv. "low and slow".

Detailní informace

Detailní popis produktu

Gril Smoky Fun je celosvětově oblíbený gril (offset smoker) s nezaměnitelným vzhledem. Gril této konstrukce má původ v USA, kde je velmi rozšířený a naleznete ho při všech soutěžních klání v BBQ (barbecue). V USA a zejména v oblasti Kansas City a Memphisu (což je právě americká "kolébka" barbecue) se grilují velké kusy masa jako je hovězí hrudí (neboli beef brisket), trhaná vepřová plec (neboli pulled pork) a vepřová i hovězí žebra (neboli pork and beef ribs) způsobem zvaným "low and slow" - tzn. při nízké teplotě a pomalu. Není nic neobvyklého, že se takové kusy masa grilují/pečou i více než 10 hodin, samozřejmě za přítomnosti kouře (v USA nejčastěji ze dřeva hickory nebo mesquite),  při nejběžnější teplotě 110°C (225°F). 

Smoky Fun nabízí vysokou kvalitu a efektivní přípravu pokrmů, kdy je možné topit jak dřevěným uhlím, tak hlavně dřevem, což je velmi ekonomické a tak vás několikahodinový provoz grilu Smoky Fun nestojí tolik jako při grilování v jiných grilech. Smokery Smoky Fun jsou primárně určeny pro nepřímé grilování/pečení zejména větších kusů masa. (Pro přímé grilování a klasické rodinné grilování doporučujeme některý z kotlových grilů Weber)

Obsluha Smoky Fun je velice jednoduchá. Oheň se zakládá v palivové komoře. Pomocí regulačních klapky na palivové komoře a na komíně a zároveň množstvím paliva regulujeme teplotu v grilovací komoře, kterou nám ukazuje teploměr umístěný na víku grilu.

Princip fungování grilu je znázorněn na následujícím obrázku:

 reverse-flow-schema-CZE_orez

Standardním vybavením každého smokeru Smoky Fun je:  pohrabáč,  teploměr (1 nebo 2 podle velikosti grilu),  přepravní madlo, 2x odkládací plocha,  kbelíček na odkapávající šťávu, pogumovaná kola a nohy (kromě modelu Eurosmoker). 

  • 5 mm ocel
  • ohnivzdorná barva do 800 °C
  • 2x odkládací plocha z kulatiny
  • plotna na palivové komoře
  • pogumovaná kola a nohy
  • přepravní madlo, teploměr, pohrabáč, kbelíček na odkapávání

Video recepty

 


Záruka

  • 5 let na prohoření

Doplňkové parametry

Kategorie: Zahradní grily na dřevo Smoky Fun a Vulcanus
Záruka: až 5 let
Šířka: 142 cm
Hloubka: 77 cm
Výška: 149 cm
Průměr grilovací komory: 40 cm
Rozměr grilovacího roštu: 72 x 38 cm
Materiál grilovacího roštu: nerez ocel
Odkládací plocha: ano
Váha: 125 kg
Značky: Smoky Fun

Smoky Fun Tradition 5

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
×

Splátková kalkulačka ESSOX

97 %