Odpovědi na nejčastější dotazy k americkým peletovým grilům Yoder Smoker

Yoder Smoker gril na pelety se dá použít na uzení, pečení a grilování. Můžete si udělat BBQ žebírka, upéct pizzu nebo ogrilovat pořádný steak. A to vše nad pravým dřevem a kouřem. Gril na pelety nabízí pohodlí plynového grilu a chuť pokrmů grilovaných na dřevě. Prostě perfektní kombinace!

 • JAKÁ JE SPOTŘEBA PELET?

Spotřeba pelet se pohybuje od 0,5-2 kg za hodinu. Záleží na požadované teplotě a venkovních podmínkách. Gril může fungovat na 1 zásobník až 12 hodin, v závislosti na nastavené teplotě. Lze použít izolační obal na gril, díky kterému se spotřeba pelet sníží. Na standardní BBQ při nejčastěji používané teplotě 110°C v létě, je spotřeba pelet kolem 0,5 kg/1 hodinu.

[banner-2]

 • MŮŽU POUŽÍT KE GRILOVÁNÍ BĚŽNÉ PELETY NA TOPENÍ V DOMÁCÍM KOTLI?

Nenechte se zlákat k používání standardních topných pelet! BBQ pelety určené ke grilování obsahují 100% tvrdého dřeva, z toho vzniká čistý a přírodní kouř. Topné pelety jsou vyrobeny často z měkkého typu dřeva (jako je například borovice) a obsahují hořkou pryskyřici. Kouř z nich ulpí na mase, grilu i topném systému. To může poškodit gril, nebo při nejlepším sníží značně jeho životnost. Navíc topné pelety mohou obsahovat lepidla a jiné toxiny, které se mohou dostat do masa.

 • JAK VYČISTÍM POPEL PO SHOŘELÝCH PELETÁCH?

Yoder Smoker grily na pelety jsou maximálně efektivní! Po spotřebování celého 9 kg pytle pelet zbyde jen přibližně malý kelímek popela! Takže palivová se čistí po několika grilováních. Úplně nejsnadnější vyčištění popela je použitím vysavače do krbových kamen.

 • JAKÝ JE ROZDÍL MEZI MODELYYS480 A YS640?

Jsou zde dva hlavní rozdíly. Prvním je rozměr. Velikost grilovací plochy je u modely YS640 o 33% vetsi nez u YS480. Druhý rozdíl je v tom, že YS640 má navíc VDD - Variable Displacement Damper (VDD, posuvný deflektor pro přímé grilování)

 • JAKÁ JE TLOUŠŤKA POUŽITÉ OCELI?

Tělo grilu je vyrobeno z 3.5 mm oceli, která udržuje teplo ke grilování po celý rok. Zásobník na pelety a vozík je vyroben z 2,0 mm oceli.

 • Z ČEHO JE VYROBEN GRILOVACÍ ROŠT?

Hlavní grilovací rošty jsou vyrobeny z 6,0 mm ocelových pochromovaných tyčí.

 • JSOU PŘEDNÍ A BOČNÍ POLICE SOUČÁSTÍ STANDARDNÍ VÝBAVY?

Ano. Přední a boční police jsou vyrobeny z pochromovaných ocelových tyčí.

[banner-1]

 • JAK MOHU PŘEMÍSŤOVAT GRIL?

Standardní grily jsou vybaveny kolečky, takže se dá gril poměrně snadno přemísťovat po pevném povrchu. Boční police slouží jako madlo pro přemísťování grilu po nerovněm povrchu. Model na cateringovém vozíku má pneumatiky.

 • JAKÁ JE KAPACITA NÁSYPKY (ZÁSOBNÍKU) NA PELETY?

9 kg 

 • JAKÉ JE ROZMEZÍ NASTAVENÍ TEPLOTY GRILOVÁNÍ?

150-600 °F (65 - 315 °C). Přes 700 °F (370 °C) se Sadou na přímé grilování.

 • JAK OVLÁDÁM TEPLOTU?

Teplota je digitálně ovládaná na ovládacím panelu po intervalu 5° Fahrenheita .

 • JAK DLOUHO TRVÁ NAHŘÁTÍ GRILU?

Nahřátí grilu pro přímé grilování trvá přibližně 10-15 minut. Doba nahřívání pro nepřímé grilování (BBQ) je přibližně 20-30 minut.

 • KDE JE UMÍSTĚNO OHNIŠTĚ (POPELNÍK)?

Vlevo na dně v grilovací komoře, hned vedle násypky. Pohyb vzduchu je méně nestabilní zleva doprava (z grilovací  komory do komínu) než z centrálně umístěného ohniště. Toto umístění výrazně redukuje horká místa v rozích a na přední a zadní straně grilu. To umožňuje využít větší plochu grilovacího roštu pro pomalé pečení při nízké teplotě.

 • JAKÁ JE ZÁRUČNÍ DOBA NA PELETOVÝ YODER SMOKER?

Záruční doba je 1 rok na zapalovač, 3 roky na kontrolní jednotku a 10 let na tělo grilu. Komerční použití = 90 dní.

×

Splátková kalkulačka ESSOX

98 %