Big Green Egg

big green esgg

Big Green Egg (BGE)?

Společnost Big Green Egg zahájila svou činnost v roce 1974 v Atlantě (USA). Keramické grily BGE (Big Green Egg) jsou v oblasti venkovního grilování skutečně revoluční. Jsou vyrobeny z vysoce kvalitní a odolné keramiky, která je vyrobena na základě poznatků a patentů americké vesmírné agentury NASA. Princip, na kterém je keramický gril založen, je starý více než 3000 let a pochází z východní Asie, kde je znám pod názvem kamado (později mushikamado). Jednalo se o hliněnou pec vejčitého tvaru. Od té doby se však jeho celkový systém rapidně změnil. Na rozdíl od jedné univerzální velikosti je dnes vyráběn v sedmi velikostech (od Mini po 2X Large). To umožňuje zákazníkovi vybrat si pro něj tu nejlepší variantu. Další výhodou je, že grily Big Green Egg lze využívat po celý rok, za všech klimatických podmínek, nehledě na to, jestli je venku mráz či déšť. Ochranná vrchní glazura navíc garantuje dlouhou životnost produktu. Barva nebledne, neloupe se a nemění barvu. 

BGE_large_closed_nest_cutout

Využití Big Green Egg není jednoúčelové. Lze jej používat jako udírnu, gril nebo keramickou pec na pečení. Tím se z něj stává plnohodnotná venkovní kuchyň. V grilu BGE připravíte kompletní menu. Od předkrmů, přes hlavní jídla s přílohami až po pečivo a zákusky.

Maso zůstává vždy naprosto šťavnaté v naprosto zdravé podobě! Právě proto jsou keramické grily Big Green Egg tolik oblíbené u evropských kuchařů i těch nejlepších michelinských restaurací.

Big Green Egg je kompletní venkovní grilovací zařízení

_MG_9330

Tak dokonalého výsledku nedosáhnete u žádného jiného grilu.

S grily Big Green Egg nezkazí nic ani naprostý začátečník. Příprava grilu ke grilování je naprosto jednoduchá a zabere přibližně 15 minut. Uhlí, které nespotřebujete, můžete použít při dalším grilování. S naším grilem zvládnete přípravu i bez tekutých podpalovačů - pro roztápění dřevěného uhlí je pro keramické grily ideální tzv. looftlighter. Navíc Vám nehrozí nebezpečí spálení se, jelikož odolná keramika velmi dobře izoluje teplo uvnitř grilu, tím pádem ani při 300°C nepůsobí dotyk na vnější plášť žádný problém. Maso navíc není to jediné, co lze v těchto keramických grilech připravit. Pro BGE není problém příprava pizzy, chleba, chutné zeleniny nebo koláčů.

maso 10C

Teplotu lze díky regulačnímu komínku nastavit v rozmezí 70-350°C, vše záleží jen na tom, co se zrovna hodláte připravovat. Při nejvyšších teplotách můžete efektivně ožehnout maso nebo naopak připravit šťavnatá žebírka při teplotě kolem 110°C, která budou odpadávat od kosti.

Výhody

Největšími výhodami keramického grilu BGE oproti jiným keramickým grilům je kvalitní, vysoce odolná keramika. Díky tomuto materiálu vyvinutém spolu s NASA, si může výrobce dovolit poskytnout na keramický plášť omezenou doživotní záruku. Zároveň oproti jiným výrobcům keramických grilů nabízí BGE velmi širokou nabídku příslušenství a informační podporu na webu ve formě článků i videonávodů, receptů a rad. Oproti ostatním grilům na dřevěné uhlí vynikají grily Big Green Egg zejména snadnou regulací teploty od velmi nízké po velmi vysokou, velmi malou spotřebou paliva (dřevěného uhlí) a de facto neomezenou životností.

Snadná obsluha

maso 46

Tento keramický gril s dlouhou trvanlivostí, snadnou údržbou a obsluhou je ideální pro přípravu zdravotně nezávadných, čerstvých pochutin. Žádné maso nebude tak šťavnaté a chutné, jako to z keramického grilu Big Green Egg. Jeho obsluha od zapálení až po čištění je velmi jednoduchá, takže ji zvládne úplně každý. Navíc je díky odolnému materiálu vše velice bezpečné, takže nehrozí žádné popáleniny. Poznejte to nejlepší, co je ve světě grilování doposud možné a zkuste keramické grily Big Green Egg.

Ohromující výsledky

Pokrmy připravované v Big Green Egg si uchovávají šťavnatost a přirozeně uvolňují svoji chuť tak, jak toho při žádném jiném způsobu tepelné úpravy nedocílíte bez ohledu na to, jestli vaříte v kuchyni nebo na venkovním grilu. Díky tomu jsou tyto grily velmi oblíbené ve špičkových reastauracích zejména v Holandsku a Německu. Vynikající chuťové vlastnosti jsou výsledkem keramického materiálu kosmického věku, ze kterého je gril vyroben. Potraviny se nevysušují a maso ztrácí na svém objemu jen minimálně nebo vůbec. Keramický povrch se nerozžhaví tolik jako kovový gril. Díky tomu je Big Green Egg bezpečnější.

_MG_9330

Pokrmy připravované v Big Green Egg si uchovávají šťavnatost a přirozeně uvolňují svoji chuť tak, jak toho při žádném jiném způsobu tepelné úpravy nedocílíte bez ohledu na to, jestli vaříte v kuchyni nebo na venkovním grilu. Díky tomu jsou tyto grily velmi oblíbené ve špičkových reastauracích zejména v Holandsku a Německu. Vynikající chuťové vlastnosti jsou výsledkem keramického materiálu kosmického věku, ze kterého je gril vyroben. Potraviny se nevysušují a maso ztrácí na svém objemu jen minimálně nebo vůbec. Keramický povrch se nerozžhaví tolik jako kovový gril. Díky tomu je Big Green Egg bezpečnější.

Začít je tak snadné!

ryby 2

Gril Big Green Egg dosáhne teploty nutné k vaření - a je proto připraven ke grilování – zhruba za 10 minut po rozžhavení paliva. Důmyslný princip grilu Big Green Egg přivádí vzduch do spodních větracích dvířek, odtud proudí přes dřevěné uhlí a odchází horní částí skrze regulační komínek. Doporučujeme, abyste v grilu používali přírodní dřevěné uhlí z větších kusů, které se snadno rozhoří a dosáhne výšší teploty než brikety na grilování. K zapálení paliva stačí použít pevný podpalovač nebo elektrický zapalovač Looftlighter. Tekutý podpalovač není nutný.

Jednoduché čištění grilu

Při hoření přírodního dřevěného uhlí se tvoří výrazně méně popela, než při spalování briket. Proto se popel čistí méně často a to pomocí malého pohrabáče (volitelné příslušenství) nebo vysavače pro krbová kamna. Vnější povrch grilu Big Green Egg je opatřen lesklou glazurou, která dodává grilu pěkný vzhled a lehce se otírá vlhkým hadříkem. Vlastní keramika nevyžaduje žádnou speciální údržbu. Uvnitř grilu pak čistíte kartáčem pouze grilovací rošt. 

Která velikost grilu Big Green Egg vám vyhovuje nejlépe?

Můžete si vybrat ze sedmi velikostí od Mini až po 2X Large.

7 velikosti BGE

Svět kulinářských možností BGE

22 položek celkem
Pečící kámen pro BGE Large
Doprava zdarma
2 323 Kč
Kód: BGE-401014
Pečící kámen pro BGE Medium, Small a MiniMax
1 828 Kč
Kód: BGE-401007
Půlkruhový perforovaný rošt Large
1 026 Kč
Kód: BGE-120717
Nerezové kleště BGE se silikonovým povrchem 40 cm Kód: BGE-116864
Kleště na rošt BGE
Kleště na rošt BGE
Skladem (1 ks)
689 Kč
Kód: BGE-118370
Lopatka na servírování pizzy BGE
523 Kč
Kód: BGE-114143
Nerezové kleště BGE se silikonovým povrchem 30 cm Kód: BGE-116857
Dřevěné uhlí BGE 9 kg
649 Kč
Kód: BGE-666298
Dřevěné uhlí BGE 4,5 kg
385 Kč
Kód: BGE-666397
Teploměr na drůbež BGE
305 Kč –51 %
149 Kč
Kód: BUTPO
Ochranný potah na BGE Small
3 340 Kč –70 %
999 Kč
Kód: HSVC
ConvEGGtor pro BGE Large
Doprava zdarma
3 046 Kč
Kód: BGE-401021
ConvEGGtor pro BGE Medium
Doprava zdarma
2 790 Kč
Kód: BGE-401038
Nahoru
Další produkty

Stránka 1 z 2 - 22 položek celkem

100%