Pojízdné kotlové grily Weber Performer

Grily Weber z řady Performer nabízejí ten nejvyšší komfort pro grilování na dřevěném uhlí. Gril se nachází na vozíku, který mu dodává zároveň vysokou stabilitu i mobilitu. Sklápěcí stolek zase nabízí prostor pro přípravu i odkládání pokrmů. Gril Weber Performer je samozřejmě vybaven i systémem One-touch pro jednoduché odstraňování popelu a regulaci přívodu vzduchu.

 

Nejprodávanější

Gril Weber Performer GBS 57 cm
Gril Weber Performer GBS 57 cm
Skladem (1 ks)
Kód: 15301004
 
12 490 Kč
2 položek celkem
Gril Weber Performer GBS 57 cm
Doprava zdarma
12 490 Kč

Kotlový gril Weber Performer na dřevěné uhlí nabízí sklopnou pracovní plochu, kterou využijete při přípravě pokrmů nebo na odkládání...

Kód: 15301004
Gril Weber Performer Deluxe GBS 57 cm  + DÁREK Weber komínový startér
Tip Doprava zdarma K prohlédnutí na prodejně + Dárek zdarma
16 990 Kč

Zahradní kotlový gril Weber na dřevěné uhlí z řady Performer nabízí dokonalý komfort. Velký pracovní stůl a robustní pojízdná konstrukce...

Kód: 15501004

Zahradní gril s odklápěcím stolkem

Performer GBS je zahradní gril, jehož vlastnosti ocení začátečníci i vyhlášení šéfkuchaři. Základ tvoří klasický kotlový gril Weber na dřevěné uhlí o průměru 57 cm, který je doplněn One- Touch systémem pro snadné vymetání popela do popelníku pod kotlem. Druhou hlavní funkcí One-Touch systému je regulace přívodu vzduchu do grilu. Největší výhodou tohoto venkovního zahradního grilu je však nesmírná variabilita, střed roštu můžete vyměnit za mnoho jiných doplňků z řady Gourmet BBQ System (GBS), které umožní snadno připravit na grilu pizzu, kuře na plechovce nebo grilovanou zeleninu. 

Grily Weber Performer se pyšní kvalitním provedením a atraktivním designem. Jsou umístěny na vozíku, díky kterému jsou stabilní a především mobilní. Pojízdné grily weber si tak můžete kdykoliv přemístit kam potřebujete a to bez velké námahy. Nezaujal vás sice větší, ale pojízdný gril? Zkuste přenosné grily Weber. 

Co grily Weber Perfomer nabízí:

  • díky vozíku snadnou manipulaci a převážení,
  • sklápěcí stolek pro přípravu pokrmů,
  • systém One-touch pro jednoduché odstranění popela a regulaci teploty,
  • 2 palivové nádoby,
  • držák poklopu Tuck-away,
  • grilovací rošt z nerezové oceli (u modelu Weber Performer Deluxe).

Brikety nebo uhlí? Které palivo je do grilu Weber Performer lepší?

Pokrmy určené pro grilované na dřevěném uhlí budou mít jedinečnou chuť a vůni, pokud pro jejich přípravu zvolíte dobré palivo. Nejoblíbenějšími palivy pro kotlíkové grily jsou brikety a dřevěné uhlí. Ačkoli se často používají zaměnitelně, mají různé vlastnosti. Když používáte zahradní grily Weber Perfomer, přemýšlíte, co je na grilování lepší – dřevěné uhlí nebo brikety? Každý má svůj druh oblíbeného paliva. Musíte si určit své požadavky - co budete grilovat. Potraviny, které potřebují více času a delší tepelnou úpravu, se lépe připravují s briketami. Většinou hoří déle (např. brikety Weber hoří až 3 hodiny) a jsou ideální pro barbecue - dlouhé a pomalé grilování při nízké teplotě. Současně ale brikety mohou hořet velmi vysokým žárem, který ale nebývá pro grilování přímou metodou vhodný (mimo hovězích steaků) a tak se brikety dají použít spíše pro grilování nepřímou metodou při vysoké teplotě. Nevýhodou briket je doba rozpálení - jejich rozhoření trvá oproti dřevěnému uhlí déle.

Proč používat gril Weber Performer na dřevěné uhlí?

Americké grily Weber Performer GBS na dřevěné uhlí jsou jednou z nejlevnějších variant pojízdných grilů Weber. Kromě toho lze tyto grily na dřevěné uhlí roztápět bez ohledu na umístění. Weber Performer gril nevyžaduje elektrickou přípojku, nemusíte myslet na plyn ani speciální prostorové uspořádání. Grily Weber Performer mají velkou plochu, takže na nich připravíte mnoho porcí jídla zároveň. Weber Performer vynikají jednoduchostí přípravy i těch nejsložitějších pokrmů a také vysokého komfortu při používání.

Pokud spěcháte a chcete rychle připravit například klobásy, steaky, burgery a budete grilovat krátce, zvolte kvalitní dřevěné uhlí. I když u kotlových grilů Weber zužitkujete vždy všechno palivo (díky víku po grilování zavřete spodní a horní průduchy a palivo vám vyhasne a vy ho opět roztopíte při dalším grilování). Uhlí se doporučuje nakupovat pouze z listnatých stromů (pokud výrobce toto vůbec uvádí), vybrat si jedno a to používat dlouhodobě. Při nákupu si dejte pozor i na velikost jednotlivých uhlíků, kdy ty největší budou déle hořet. Mnohá uhlí (zejména ta nejlevnější) obsahují kolikrát z většiny jen prach a malé uhlíky.

Výhody a nevýhody dřevěného uhlí

Největší výhodou grilování na dřevěném uhlí je, že je vždy čistě přírodní, oproti briketám, které musí obsahovat pojivo, které umožní slisovat a udržet pohromadě prach z dřevěného uhlí, ze kterého se brikety vyrábějí. Navíc některé (a zejména ty levné) brikety mohou obsahovat různé "přísady" ve formě dřevěného nábytkářského odpadu apod., na kterých určitě grilovat nechcete. I když se vám může zdát cena některého uhlí vysoká, věřte, že takové uhlí dobře hoří, má vysokou výhřevnost a určitě si ho oblíbíte. Současně je z dřevěného uhlí méně popela než z briket.

Dobré dřevěné uhlí hoří minimálně 1 hodinu a zajistí vysokou teplotu při grilování. Nevýhodou jeho použití může být nepravidelný tvar, ztěžující jeho rovnoměrné rozložení pod rošt. Dlouhodobě udržovat stálou a nižší teplotu v grilu (zejména při barbecue) je snazší při použití briket. 

×

Splátková kalkulačka ESSOX

100 %