Plynové grily Weber Genesis
S plynovými grily Weber Genesis se stanete skutečným mistrem grilu. Nabízejí vysoký výkon, velkou grilovací plochu a širokou výbavu. Jaké jsou hlavní poznávací rysy této modelové řady?
Poznejte grily Weber Genesis
- Pod nerezovým poklopem najdete GS4 High-Performance grilovací systém s vysoce výkonnými hořáky, které gril nahřejí během pouhých několika minut.
- Vestavěný teploměr ve víku pro snadnou kontrolu teploty.
- Velkorysý odkládací prostor na koření, pokrmy a grilovací náčiní.
- Možnost propojení s mobilní aplikací, ve které můžete sledovat propečenost masa.
- Vyjímatelný střed, který můžete nahradit prvky z tzv. GBS systému (litinová pánev, pizza kámen na pečení pizzy, litinový hrnec) nebo zcela nový Weber Crafted Gourmet BBQ System.
Nevíte si rady s výběrem? Vsaďte na osvědčený zahradní gril Weber Genesis II E-310 GBS.
Nejprodávanější

Představujeme nový design grilu GENESIS, díky kterému budete moci připravovat, grilovat i servírovat vše venku. Nový design plynového...

Zcela nový chytrý gril Weber Genesis - největší inovaci v grilování za poslední desetiletí. S chytrou technologií Weber Connect budete...

Grilujte, pečte i smažte na nově navrženém plynového grilu Weber Genesis. Weber Crafted GBS kompatibilita nabízí neomezené kulinářské...

Moderní plynový gril Weber Genesis II E-310 GBS má 3 nerezové plynové hořáky nové generace. Vpusťte do svého vaření pod širým nebem...
Jak vybrat zahradní gril
Chcete si pořídit zahradní gril, ale nevíte si rady s jeho výběrem? Na zahradu se obecně doporučují grily na plyn a grily na dřevěné uhlí. Jakmile se rozhodnete pro konkrétní typ paliva, zodpovězte si i následující otázky: Jak velkou roli hraje rychlost přichystání grilu ke grilování, regulace teploty a provozní náklady?
- Plynové grily zapálíte pouhým stisknutím knoflíku, snadno nastavíte požadovanou teplotu a z dlouhodobého hlediska je jejich provoz ekonomičtější.
- Naopak grily na dřevo vám dopřejí požitek z autentického praskání dřeva a často také výjimečný chuťový zážitek.
Tip: Chcete v grilu také zauzovat? Pak si pořiďte dřevěné lupínky na uzení.
Jak postupovat při výběru plynového grilu
Pokud jste se rozhodli dát přednost plynovému grilu, zvolte takový, který má alespoň tři nezávisle nastavitelné hořáky. Docílíte tak lepší regulace teploty a především rovnoměrného rozložení tepla po celé grilovací ploše. Z vlastní zkušenosti můžeme doporučit grily z modelové řady Weber Genesis a Weber Spirit.
Na co dalšího se při výběru plynového grilu zaměřit? Hodí se, pokud gril disponuje:
- bočním hořákem pro přípravu omáček a příloh,
- dostatečně velkou odkládací plochou na grilovací náčiní, nádobí a potraviny,
- zabudovaným teploměrem v poklopu pro snadnou kontrolu teploty.
Tip: Zajímá vás více? Přečtěte si náš obsáhlý článek, ve kterém vám poradíme, jak vybrat plynový gril krok za krokem.
Jak správně čistit grily Weber
Grily Weber doporučujeme po každém použití důkladně vyčistit, aby neutrpěla jejich funkce ani výkon. Většinu práce za vás přitom udělá samotný gril. Stačí ho nahřát na maximální provozní teplotu, až zbytky po grilování shoří. Zvlášť odolné nečistoty lze následně odstranit z ještě horkého roštu pomocí grilovacího kartáče.
Pravidelně čistěte také:
- misky na zachytávání tuku,
- flavorizéry (kryty plynových hořáků),
- trubky hořáků,
- tepelné deflektory (pokud jimi gril disponuje),
- grilovací vanu,
- víko grilu,
- vnější plášť grilu.