la.va, Strana 2

Vakuovačky a doplňky la.va

Jak prodloužit trvanlivost potravin a nebo si užívat ještě plnější chuť vyzrálého masa? Odpověď nabízí německá značka la.va a její vakuovací systém.

Prodlužte životnost potravin až 10x

Jídlo se kazí vlivem různých chemických procesů. Mají to na svědomí mikroorganismy, enzymy, okolní teplota, hmyz nebo vzduch. Při kontaktu se vzduchem dochází k oxidaci, která způsobí, že jídlo ztrácí chuť, hezký vzhled i nutriční kvality.

Moderním způsobem, jak se oxidaci vyhnout, je vakuování potravin. Značka la.va nabízí celou řadu produktů, díky kterým můžete prodloužit trvanlivost potravin 5 až 10 krát. Díky tomu snadno uchováte úrodu zeleniny nebo ovoce, můžete nakupovat výhodnější balení potravin najednou a ušetřit tak peníze a přitom všem zachovat v jídle obsah vitamínů i chuť a vůni.

K vakuování potravin navíc nepotřebujete žádné složité vybavení, vystačíte si se základními produkty Lava:

  • Vakuovačky na potraviny la.va nabízejí profesionální práci a maximálně pohodlné použití díky plně automatickému provozu. Díky extra silným čerpadlům dosáhnete podtlaku velmi rychle a není problém vakuovat ani velké sáčky.
  • Vakuovací sáčky a vakuovací fólie jsou dostupné v různých velikostech, takže si vždycky vyberete rozměr vhodný pro konkrétní použití. Vakuovací sáčky la.va je možné používat i v mikrovlnné troubě nebo jejich obsah ohřívat ve vroucí vodě. Zvládnou i mytí v myčce, takže je můžete používat opakovaně.
  • Lava nabízí také bohaté příslušenství k vakuování. Sklenice na vakuování jednoduše vysajete pomocí hlavice, kterou lze připojit ke všem vakuovačkám na potraviny la.va.
  • Pokud s vakuováním začínáte a chcete si celý proces nejprve vyzkoušet, můžete se do toho pustit  s dózami Lava a ruční vakuovací pumpou. Dózy la.va disponují dobře těsnícím víčkem a ventilem, na který připojíte vakuovačku a vzduch vysajete. V plastových nebo skleněných dózách můžete potraviny uchovávat v lednici i mrazáku a následně v nich rovnou obsah ohřát v mikrovlnné troubě.

Vyzkoušejte přípravu pokrmů metodou sous-vide

Vakuovačky na potraviny Lava však umí mnohem více, než jen ochránit jídlo od zkažení. V posledních letech se stala populární příprava pokrmů sous-vide. Ta probíhá tak, že zavakuované pokrmy ponoříte do vody, která má teplotu přibližně 60 °C, a necháte je v ní několik hodin. Díky této přípravě si jídlo zachová bohatou chuť a šťavnatost.

Pro přípravu sous-vide budete kromě vakuovací fólie nebo sáčku potřebovat speciální vařič (cirkulační hlavici), který ohřívá vodní lázeň a rovnou na něm můžete vidět teplotu vody. Vhodným doplňkem je také sous-vide nádoba, která má ve víku otvor na cirkulační hlavici. Díky tomu, že víko těsně přiléhá k nádobě, udržuje si voda snadno správnou teplotu. Všechny produkty značka la.va pro přípravu sous-vide najdete jako řadu Lavide.

Domácí suché zrání masa

Máte raději pořádný steak a na pomalou přípravu jídla vás neužije? Lava myslí i na milovníky pořádného kusu masa a nabízí speciální sáčky na suché zrání masa. Sehnat perfektně vyzrálé hovězí není nic jednoduchého, ale díky sáčkům na suché zrání masa la.va si může domácí zrání masa vyzkoušet každý.

Sáčky na suché zrání masa jsou vyrobeny ze speciálního materiálu, který propouští vlhkost směrem ven. Díky tomu uvnitř probíhá biochemický proces, který dodá masu naprosto neodolatelnou chuť.

Pro zatavení těchto sáčků můžete použít kteroukoliv vakuovačku na potraviny Lava, ale i jiné značky, které jsou na trhu. Aby bylo domácí zrání masa dokonalé, uchovávejte zavakuovaný sáček v lednici při teplotě 0 - 2 °C nejlépe na roštu, ne přímo na polici. Na perfektně vyzrálé maso budete čekat asi 3 - 4 týdny.

32 položek celkem
Sáčky Lava pro suché zrání masa Test-Set, 4 ks
299 Kč
Kód: VL0555
Hlavice Lava pro vakuování sklenic (1 kus)
519 Kč
Kód: VL0193
Lava permanentní popisovač na etikety
79 Kč
Kód: VL0091
R-Vac svařovací sáčky Lava 30 x 40 cm, 50 ks
589 Kč
Kód: VL0033
Lavide LX.20® - Sous Vide cirkulační hlavice
Tip Doprava zdarma
3 590 Kč
Kód: LX0020
R-Vac svařovací sáčky Lava 20 x 30 cm, 50 ks
299 Kč
Kód: VL0023
Fólie do vakuovačky Lava 15 cm x 6 m (4 ks)
599 Kč
Kód: VL0010
Fólie do vakuovačky Lava 25 cm x 6 m (2 ks)
479 Kč
Kód: VL0013
Fólie do vakuovačky Lava 30 cm x 6 m (2 ks)
539 Kč
Kód: VL0012
Sáčky Lava pro suché zrání masa 40 x 70 cm, 4 ks Kód: VL0559
R-Vac svařovací sáčky Lava 15 x 30 cm, 50 ks
229 Kč
Kód: VL0016
Lava Liquid Stop
Lava Liquid Stop
Skladem (5 ks)
839 Kč
Kód: VL0002
Nahoru
Další produkty

Stránka 2 z 3 - 32 položek celkem

×

Splátková kalkulačka ESSOX

98 %