Weber

WEBER

Grily Weber zpříjemňují zahradní sešlosti už více než 60 let

Grily Weber bezesporu patří mezi to nejlepší, co současný trh s grilovacími potřebami nabízí. Pyšní se zajímavým designem, který jde ruku v ruce s nejnovějšími trendy, nikdy však na úkor funkčnosti. Na tu je kladen velký důraz – stejně jako na špičkovou kvalitu. Pečlivé zpracování zaručuje jednoduchou a vždy bezpečnou obsluhu grilu i jeho údržbu.

Historie firmy Weber a první gril moderního typu

Bez nadsázky můžeme říct, že grily Weber zahájily skutečnou revoluci v grilování. Když se budeme chtít podívat na začátek toho všeho, musíme se vrátit do poválečných Spojených států. Tehdy se začala poměrně výrazně rozrůstat předměstí, která nabízela klidné bydlení se zahrádkami. Lidé začali trávit venku mnohem víc času a touha po chutném občerstvení vzrůstala. I přes mnohá vylepšení, která předchůdci dnešních moderních grilů zaznamenali, zůstal jeden výraznější problém – závislost na mnohdy nevyzpytatelném počasí. Grily neměly žádný poklop a současně nebyly přenosné, takže i menší déšť překazil nejen zábavu, ale také přípravu steaků.

Velké příležitosti a díry na trhu s grilovacími potřebami si v roce 1952 všiml George Stephen, který v té době pracoval v kovozpracujícím závodě. Z kovové bóje vytvořil prototyp nového uzavíratelného grilu s odvětráváním. Tehdy ještě netušil, že vytvořil první model ikonického „kettle“ grilu. Zpočátku skeptičtí přátelé a sousedé po prvním ochutnání steaků připravených na novém grilu rychle změnili názor a zatoužili po vlastním modelu. Úspěch na sebe nenechal dlouho čekat a z nově založené společnosti na výrobu grilů se brzy stala špička v oboru, která během svého působení přinesla množství inovací.

George-Stephen_01

Kvalitní zpracování jako hlavní poznávací znamení

Už George Stephen si zakládal na kvalitě svých produktů, která je pověstná dodnes. Při výrobě grilů Weber se využívá vysoce kvalitní ocel, na kterou se při teplotě cca 870 °C nanáší porcelán. Smaltování zajišťuje nejen ideální tepelné vlastnosti při grilování, ale rovněž dlouhou životnost produktů. Také se využívá více svarů než spojovacího materiálu. Grily jsou jednoduché na montáž, nenáročné na čištění a dlouhodobě chráněné před korozí.

Na grilech Weber se dnes připravuje šťavnaté maso i jeho vegetariánské alternativy všude od Berlína až po Sydney. Výroba stále probíhá v americkém Chicagu, kde se celý koncept kotlového grilu Weber zrodil. Před tím, než hotový gril opustí továrnu, prochází každý kus pečlivou kontrolou. Všechny hořáky musí fungovat a ventily těsnit. Vždy probíhá série speciálních testů v rámci standardu ZERO DEFECT. Ten zajišťuje, že z továrny odejdou opravdu jen grily, které něco vydrží.

GenII_EX315_Burger_C_2_rgb

Sortiment grilů Weber 

V nabídce grilů Weber si každý najde to své. K dispozici jsou nejrůznější varianty grilů, které se liší nejen použitým palivem, ale také velikostí a řadou dalších parametrů.

Plynové grily Weber

Jednoduchá obsluha a údržba, maximální výkon. To jsou plynové grily Weber. Jejich vlastnosti jistě oceníte zvláště tehdy, pokud patříte mezi takové milovníky grilování, kteří gril vytahují i několikrát týdně. Není potřeba žádné roztápění. Plynové grily mají hned po zapnutí potřebnou teplotu. Neméně jednoduchá je i údržba, kdy grilovací rošt jde poměrně snadno vyčistit pouhým vypálením.

Elektrické grily Weber

Grilování už dávno nepatří jen na zahrady. Díky elektrickým grilům můžete uspořádat grilovačku s přáteli třeba i na terase v centru města. Elektrické grily Weber nabízejí optimální výkon a další vlastnosti pro rychlou a jednoduchou přípravu masa, zeleniny i sýrů. Elektrické grily jsou navíc zcela bezpečné, protože nevyžadují manipulaci s otevřeným ohněm ani žhavými uhlíky.

Grily Weber na dřevěné uhlí

Klasika, která snad nikdy nevyjde z módy. Pokud nedáte dopustit na praskání žhavých uhlíků a grilování je pro vás rituálem, který vyžaduje odpovídající čas a péči, gril Weber na dřevěné uhlí bude dobrou volbou. Díky dlouholetému vývoji jsou grily od společnosti Weber doladěné do posledního detailu a nabídnou vám odpovídající kvalitu i všechny vlastnosti potřebné pro přípravu vyhlášených steaků i jiných pochoutek.

Peletové grily Weber

Stačí si jen vybrat – a pak už si užívat ničím nerušené grilovačky se svými nejbližšími, které k létu jednoduše patří.

 

 

177 položek celkem
Weber řeznický papír
Novinka
1 609 Kč
Kód: 7020
Ochranný obal Premium na elektrický gril Lumin/Lumin Compact Kód: 7199
Elektrický gril Weber Lumin se stojanem
Doprava zdarma K prohlédnutí na prodejně
18 290 Kč

Elektrický gril Weber Lumin s výkonným topným tělesem je přenosný a ideální pro grilování v zahradě. Bez kouře a tuku připravíte...

Kód: 92010879
Ochranný sprej na litinové rošty a nádobí Weber
259 Kč
Kód: 17889
Weber keramický pekáč
Doprava zdarma
Weber keramický pekáč
Momentálně nedostupné
2 179 Kč
Kód: 17888
Weber keramická forma na koláč
1 219 Kč
Kód: 17887
Weber keramická grilovací pánev na rybu
Doprava zdarma
2 179 Kč
Kód: 17886
Weber keramická Plancha 39 x 31 cm
Doprava zdarma
2 179 Kč
Kód: 17885
Weber dezertní talíř Ø 20,5 cm, 2 ks
449 Kč
Kód: 17881
Weber litinový hrnec 2 v 1
Doprava zdarma
Weber litinový hrnec 2 v 1
Momentálně nedostupné
4 299 Kč
Kód: 8857
Nahoru
Další produkty

Stránka 1 z 15 - 177 položek celkem

×

Splátková kalkulačka ESSOX

97 %