Keramický gril Masterbuilt

Kód: KJMASTERBUILT
Doprava zdarma
Značka: Masterbuilt
22 490 Kč 18 586,78 Kč bez DPH
Vyprodáno
Položka byla vyprodána…

Detailní informace

Detailní popis produktu

Keramický gril Masterbuilt je vyroben v kooperaci se známějším americkým výrobcem keramických grilů - firmou Kamado Joe. Díky tomu nesou některé jeho komponenty právě označení Kamado Joe, jako např. keramické 5-ti dílné ohniště, na které se stejně jako na keramický plášť grilu vztahuje omezená doživotní záruka pro prvního kupujícího. 

Princip, na kterém jsou keramické grily založeny, je starý více než 3000 let a pochází z východní Asie, kde je znám pod názvem kamado (později mushikamado). Jednalo se o hliněnou pec vejčitého tvaru. Od té doby se však jeho celkový systém výrazně změnil. Pokud se někdy setkáte s pojmem "kamado gril", jedná se o často používané synonymum pro keramický gril.

Keramický kamado gril má oproti ocelovým grilům několik velkých výhod. Jedná se zejména o vysokou akumulační schopnost tepla. Díky ní se gril sice na začátku grilování musí "nahřát", ale dále si gril teplo po celou dobu grilování udržuje i při častém otevírání víka nebo při větrném počasí. Tuto výhodu oceníte zejména při grilování od podzimu do jara při nižších venkovních teplotách. Gril při dovření víka velmi rychle "naběhne" na původní teplotu. Další výhodou plynoucí z vysoké akumulační schopnosti tepla je nízká spotřeba dřevěného uhlí (v keramických grilech se topí pouze dřevěným uhlím - NE briketami). 

Mezi další výhody patří velmi snadná regulace při nízkých provozních teplotách, takže keramické grily jsou velmi vhodné na barbecue. A naopak díky silnostěnné keramice lze v grilu dosáhnout i teplot ke 400 °C, což oceníte při přípravě pizzy. Keramický gril Masterbuilt je všestranný gril pro zauzování teplým kouřem, barbecue, přímé i nepříme grilování i pečení chleba, koláčů, pizzy a podobně. Ne nadarmo se keramické grily nazývají "venkovní troubou nebo pecí, ale i venkovní kuchyní". Keramický gril je ideální partner pro vaření venku a připravíte v něm jakékoli jídlo, které dosud připravujete doma v troubě. Vlastně, připravíte ho ještě lépe...

Nevýhodou může pro někoho být právě vyšší hmotnost keramických grilů, která je neumožňuje snadno a lehce převážet. Keramický gril by měl mít pevně stanovené místo nejlépe pod pergolou. Pokud by měl ale stát venku, není to žádný problém - v nabídce máme originální ochranný obal i pro tento keramický gril.

Pokud se vám doteď zdály keramické grily drahé a byla to pro vás jediná překážka k jeho pořízení, věřím, že keramický gril Masterbuilt s doživotní zárukou za uvedenou cenu povznese vaše grilovací umění o několik úrovní výše a stanete se ještě většími fanoušky grilování než dosud.

Záruka

 • omezená doživotní záruka pro prvního kupujícího na vnější plášť a 6-ti dílné keramické ohniště
 • 2 roky na všechny ostatní díly

Součást balení

 • vlastní keramický gril v černém provedení
 • stabilní pojízdná konstrukce v černé barvě s aretovatelnými kolečky
 • 2 sklopné boční poličky z HDPE
 • nerezový odklápěcí grilovací rošt 46 cm
 • keramická deska/deflektor vč. ocelové konstrukce pro nepřímé grilování
 • 6-ti dílné keramické ohniště
 • litinový palivový rošt
 • teploměr ve víku grilu
 • zvedač grilovacího roštu
 • pohrabáč

Doplňkové parametry

Kategorie: Keramické zahradní grily
Šířka: 124 cm
Hloubka: 73 cm
Výška: 119 cm
Průměr: 46 cm
Značky: Masterbuilt
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
100%