+420 608 512 393 Volejte Po-Pá  8-17h, So 9-12h

Průvodce košer solí

Co přesně je košer sůl? Přesněji řečeno, má slovo košer v souvislosti se solí dva významy. Může buď označovat sůl certifikovanou jako košer, nebo sůl, jejíž vločky připomínají košer sůl. Nyní vám vysvětlíme, jak poznat, kterou sůl potřebujete a jaké jsou mezi těmito dvěma druhy rozdíly.

Sůl certifikovaná jako košer

Sůl certifikovaná jako košer, která se obecně nazývá košer sůl, označuje sůl, která splnila požadavky na košer potraviny stanovené židovskými zákony, potvrzené certifikačními agenturami košer a příslušníky židovské víry. Certifikace zaručuje, že produkt je vyroben a je s ním zacházeno v souladu s vysokými standardy a je vhodný pro konzumaci těmi, kteří preferují košer stravu.

Společnost SaltWorks® spolupracuje s Ortodoxní židovskou unií, aby mohla certifikovat celou řadu svých speciálních gurmánských solí. Ortodoxní židovská unie je obecně respektována jako jedna z nejprestižnějších a nejuznávanějších certifikačních agentur košer na světě. Široká veřejnost důvěřuje jejímu striktnímu důrazu na kvalitu a dokonalost. Všechny značkové gurmánské mořské soli SaltWorks®, včetně ručně připravovaných uzených solí a ochucených solí z řady Fusion® Flavored Salts, obdržely od Ortodoxní židovské unie certifikaci košer.

Uzené soli s certifikátem košer

Společnost SaltWorks® se pyšní tím, že získala certifikáty košer na všechny své ručně připravované uzené soli. Jejich tradiční mořské soli mají certifikát košer od roku 2007. Uzené soli ale vyžadují mnohem komplexnější postupy, mají-li získat toto osvědčení. Protože jejich uzené soli tento certifikát Ortodoxní židovské unie mají, jasně splňují postupy stanovené židovskými zákony, v souladu s nimiž se vyrábějí a je s nimi nakládáno.

Jejich uzené soli košer vyrábějí pomocí patentově chráněného procesu uzení, který využívá jen kouře z pravého dřeva z odkorněných výřezů. Přednost má kvalita nad kvantitou; proto nikdy nepoužívají tekutý kouř ani jiná aditiva. Uzené soli košer se hodí i pro ty, kdo dodržují pravidla košer stravování.

Sůl ve stylu košer

Sůl stylu košer se běžně objevuje v receptech gurmánů i profesionálních kuchařů. Je charakterizována nezaměnitelnými krystalkami, které připomínají vločky. Je zajímavé, že se má obecně za to, že tento druh soli získal pojmenování košer, protože se její jedinečná textura a tvar osvědčily při přípravě košer mas.

Textura a tvar zrnek soli typu košer je lehčí a o dost křehčí než je tomu u zrnek běžné jemnozrnné stolní soli. Texturu této soli si mnozí oblíbili kvůli její jemné chuti a příjemně jemnému křupnutí na skus. Sůl stylu košer se v pokrmech během vaření rychle a rovnoměrně rozpouští a krásně se propojuje s ostatními chutěmi. Tato sůl je ideální pro použití ve směsích koření, protože se díky lehké textuře výborně mísí s dalšími ingrediencemi.

Vločková sůl SaltWorks® ve stylu košer 

Názvy „sůl certifikovaná jako košer“ a „sůl ve stylu košer“ mohou mít dva zcela rozdílné významy. Rozmanitý výběr solí společnosti SaltWorks®, které jsou buď certifikované jako košer nebo které jsou vyrobeny ve stylu košer, vám ale lehce pomůže najít ten správný typ košer soli, který potřebujete.

Při nákupu nad 1 999 Kč doprava zdarma K většině grilů a udíren atraktivní dárek Gril sestavíme a předáme v naší prodejně Většinu výrobků osobně testujeme

Chráníme Vaše soukromí

Na Grilování.cz si vybere každý

V našem obchodě seženete jen ty nejkvalitnější grily a udírny předních světových značek jako Weber, Big Green Egg, Smoky Fun, Broil King, Monolith nebo Bradley Smoker. Vybírat přitom lze z bezpočtu druhů i typů výrobků, splníme tak požadavky úplně každého zákazníka. Kromě grilů a udíren si můžete pořídit i nejrůznější grilovací náčiní a mnoho dalšího, pro Vaše ideální grilování je tedy učiněno maximum.

Nakupovat u nás se vyplatí

Kromě pestré nabídky všeho pro kvalitní grilování se u nás můžete spolehnout na rychlou expedici Vaší objednávky a plně profesionální přístup. Na našich stránkách navíc naleznete recepty na grilování a rady a tipy na grilování. Pokud potřebujete poradit konkrétně, neváhejte nás kontaktovat.

Kontakty

Vilémov u Golčova Jeníkova 283,
582 83, Zobrazit na mapě

Ověřeno zákazníky


Ověřený zákazník  včera

První nákup,určitě ne poslední.

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online, v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Nahoru
2020 © Grilovani.cz - Všechna práva vyhrazena.
Eshop na míru vytvořil Webový servis

Pokračováním v prohlížení této stránky souhlasím s použitím souborů cookies (viz Podmínky používání).

Souhlasím