La Plantation

Kampotský pepř – koření, které okouzlilo michelinské kuchaře z celého světa 

Kampotský pepř je proslulý svou kvalitou a unikátní chutí, díky které si už ve 20. století vydobyl své místo v nejlepších francouzských kuchyních. Jeho obliba neklesá ani dnes, kdy na něj nedají dopustit šéfkuchaři nejvyhledávanějších michelinských restaurací. Kde se vzal, čím je tak unikátní a jaká je vize projektu La Plantation, který je v současnosti jedním z producentů nejlepšího kampotského pepře na světě?

Pepř mnoha chutí

Kampotský pepř je k dispozici v mnoha variantách. Zmíníme tedy alespoň některé z nich. Za pozornost určitě stojí dehydrovaný zelený pepř, který těsně po sklizni a ručním třídění zrnek projde procesem dehydratace. Zrníčka jsou tak zbavena vlhkosti, zachovávají si ovšem svou chuť, barvu a vůni. Výsledkem je produkt, který ve světě nemá obdoby.

Podobně unikátní je i pepř fermentovaný mořskou solí. Ten si zachovává takovou čerstvost a aroma, jaké u jiného pepře nenajdete. A takto bychom mohli pokračovat. Třeba černý kampotský pepř je na první pohled podobný tomu, který jistě najdete i u sebe doma v kuchyni. Překvapí ovšem svou chutí s jemným mátovým aromatem. Dalším exkluzivním kořením je červený pepř se zajímavou ovocnou chutí, který patří k tomu nejlepšímu, co oblast Kampot nabízí.

Z Kambodži na evropský stůl

Domovinou kampotského pepře je provincie Kampot v jižní Kambodži. Jeho slavnou éru, která vrcholila na počátku 20. století, přerušila občanská válka Rudých Khmérů, která uzavřela hranice země a zastavila produkci pepře. Po roce 2005 naštěstí došlo k obnovení plantáží a zahájení vývozu do zahraničí. I dnes si tak můžeme vychutnávat intenzivní chuť ručně sbíraných, tříděných a na slunci sušených zrnek, která jsou navíc pěstovaná bez jakýchkoli pesticidů a chemických hnojiv.

La Plantation – rodinný projekt s obrovskými cíli

Jedním z producentů toho nejlepšího kampotského pepře je rodinná farma La Plantation, která vznikla v roce 2013. Už pátá generace farmářů dnes v regionu Kampot pěstuje několik druhů koření, u kterého klade důraz především na zachování původní chuti. To všechno v souladu s kambodžskými tradicemi a úctou k přírodě i místní venkovské komunitě.

Farmáři se s maximální péčí starají o každou rostlinku – od ručního výběru zrnek přes odbornou péči v den sklizně až po kontrolu koření před jeho cestou do vaší kuchyně. V La Plantation ovšem nezapomínají ani na modernizace a neustálý vývoj. Cílem je hledat nové chutě, způsoby a možnosti, díky kterým světu nabídnou to nejlepší, co kambodžská příroda nabízí.

Důkazem, že se všechny cíle daří naplňovat, je certifikát „Producteur Artisan de Qualité“, který projektu udělila prestižní francouzská Collège Culinaire de France. Značka La Plantation je tak skutečnou zárukou, že se vám do ruky dostává jen to nejkvalitnější a nejčerstvější koření. Přesvědčte se sami a vyzkoušejte kampotský pepř, který chutná jako žádný jiný.

 

Chci ochutnat kampotský pepř

 

 

16 položek celkem
Dárková sada s luxusním mlýnkem z ořešáku s černým Kampotským pepřem
1 690 Kč

Set masivního ořechového dřeva a černý Kampotský pepř jsou vynikající parťáci a jako dárek v designové krabičce vypadají skvěle!

Kód: SADA46-CM15OREKBP
Sada mlýnku La Plantation a černého Kampotského pepře Kód: SADA21-MILL001KBP5
Kampotský pepř černý celý 50 g
Tip
249 Kč
Kód: KBP50TU
Degustační sada Kampotských pepřů
Tip
449 Kč

Degustační sada pro milovníky gastronomie, Kampotského pepře, špičkových koření a výjimečně úžasných chutí! Výběr čtyř...

Kód: DEGU-KP1
Kampotský pepř černý celý fermentovaný 50 g
Tip
329 Kč

Cenami ověnčený fermentovaný pepř z Kambodži. Vyzkoušejte jeho unikátní vůni a chuť s jemně pikantním nádechem.

Kód: KSP50TU
Kampotský pepř bílý celý 50 g
329 Kč
Kód: KWP50TU
Kampotský pepř černý celý 60 g mlýnek
289 Kč
Kód: KBP60MILL
Kampotský pepř černý celý zauzený studeným kouřem 50 g Kód: KKBP50TU
Dárková sada s luxusním mlýnkem z jasanu s černým Kampotským pepřem
1 690 Kč

Set masivního jasanového dřeva a černý Kampotský pepř jsou vynikající parťáci a jako dárek v designové krabičce vypadají skvěle!

Kód: SADA43-CM15JASKBP
Kampotský pepř červený celý 50 g
329 Kč
Kód: KRP50TU
Kampotský pepř zelený celý dehydrovaný 15 g mlýnek Kód: KGP15MILL
Kampotský pepř červený celý 60 g mlýnek
369 Kč
Kód: KRP60MILL
Nahoru
Další produkty

Stránka 1 z 2 - 16 položek celkem

×

Splátková kalkulačka ESSOX

98 %