Gril na dřevo Smoky Fun Party Wagon 6 Reverse Flow

Kód: S01.135
Doprava zdarma
Značka: Smoky Fun
38 500 Kč 31 818,18 Kč bez DPH
Skladem (1 ks)
Můžeme doručit do:
10.5.2021

Detailní informace

Detailní popis produktu

Gril Smoky Fun je celosvětově oblíbený gril (offset smoker) s nezaměnitelným vzhledem. Gril této konstrukce má původ v USA, kde je velmi rozšířený a naleznete ho při všech soutěžních klání v BBQ (barbecue). V USA a zejména v oblasti Kansas City a Memphisu (což je právě americká "kolébka" barbecue) se grilují velké kusy masa jako je hovězí hrudí (neboli beef brisket), trhaná vepřová plec (neboli pulled pork) a vepřová i hovězí žebra (neboli pork and beef ribs) způsobem zvaným "low and slow" - tzn. při nízké teplotě a pomalu. Není nic neobvyklého, že se takové kusy masa grilují/pečou i více než 10 hodin, samozřejmě za přítomnosti kouře (v USA nejčastěji ze dřeva hickory nebo mesquite),  při nejběžnější teplotě 110°C (225°F). 

Smoky Fun nabízí vysokou kvalitu a efektivní přípravu pokrmů, kdy je možné topit jak dřevěným uhlím, tak hlavně dřevem, což je velmi ekonomické a tak vás několikahodinový provoz grilu Smoky Fun nestojí tolik jako při grilování v jiných grilech. Smokery Smoky Fun jsou primárně určeny pro nepřímé grilování/pečení zejména větších kusů masa. (Pro přímé grilování a klasické rodinné grilování doporučujeme některý z kotlových grilů Weber)

Obsluha Smoky Fun je velice jednoduchá. Oheň se zakládá v palivové komoře. Pomocí regulačních klapky na palivové komoře a na komíně a zároveň množstvím paliva regulujeme teplotu v grilovací komoře, kterou nám ukazuje teploměr umístěný na víku grilu.

Princip fungování grilu je znázorněn na následujícím obrázku:

Standardním vybavením každého smokeru Smoky Fun je:  pohrabáč,  teploměr (1 nebo 2 podle velikosti grilu),  přepravní madlo, 2*odkládací plocha,  kbelíček na odkapávající šťávu, pogumovaná kola a nohy (kromě modelu Eurosmoker). 

Rozměry
 • 170 cm výška(vč.komínu)
 • 175 cm délka
 • 77 cm šířka
 • 40 cm průměr grilovací komory
 • 38*98 cm rozměr grilovacího roštu
 • 38*52 cm rozměr spalovací komory
 • 140 kg hmotnost

Doplňkové parametry

Kategorie: Zahradní grily na dřevo Smoky Fun a Vulcanus, Smoky Fun
Značky: Smoky Fun

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Výstřižek

Gril Smoky Fun je celosvětově oblíbený gril s perfektním vzhledem ve stylu country. Gril této konstrukce má původ v USA, kde je velmi rozšířený a používá se při všech soutěžních klání v BBQ, V USA a zejména v oblasti Kansas City a Memphisu se grilují velké kusy masa (tzv. barbecue) jako je hovězí hrudí, vepřová plec (trhané vepřové maso/pulled pork) a velká žebra způsobem zvaným "low and slow" - tzn. při nízké teplotě a pomalu. Není nic neobvyklého, že se takové kusy masa grilují i více jak 10 hodin, samozřejmě za přítomnosti kouře a ideálně při teplotě 110°C (225°F).

V nabídce máme grily Smoky Fun pro domácí použití, ale i grily profesionální pro cateringové účely. Velkou část spokojených vlastníků grilů Smoky Fun tvoří provozovatelé restaurací, kde je gril i lákavou podívanou pro jejich hosty.

Všechny modely Smoky Fun jsou vyrobeny z kvalitních materiálů a tak Vám na ně můžeme dát záruku 5 let na funkčnost a prohoření materiálu.

Díky své pevné konstrukci a kvalitnímu designu je Smoky Fun i poutavou ozdobou, která dodá vaší zahradní grilovací party atmosféru pravého amerického ranče.

Smoky Fun nabízí vysokou kvalitu a efektivní přípravu pokrmů, kdy je možné topit jak dřevěným uhlím, tak hlavně dřevem, což je velmi ekonomické a tak vás několikahodinový provoz grilu Smoky Fun nestojí tolik jako při grilování v jiných grilech. Zkušení grilmasteři z USA doporučují topit dřevěným uhlím a kouř vytvářet přihazováním špalíků dřeva - např. hickory nebo mesquite. V Čechách můžete použít dřevo ovocných stromů nebo buk a olši.

Obsluha Smoky Fun je velice jednoduchá. Oheň se zakládá ve spalovací komoře. Pomocí regulačních klapky na spalovací komoře a na komíně a zároveň i množstvím dřeva regulujeme teplotu v grilovací komoře, kterou nám ukazuje teploměr umístěný na víku grilu Smoky Fun.

popis-grilu-CZE

1

Horký vzduch proudí ze spalovací komory do grilovací komory. Se vzdáleností od spalovací komory klesá teplota.


Velkou výhodou Smoky Fun je mnoho způsobů přípravy potravin, které Vám umožní:

 

 • nepřímé grilování: griluje se v grilovací komoře Smoky Fun při teplotě 160-220°C
 • barbecue: grilování ve Smoky Fun při nízké teplotě. Jedná se o stejný způsob jako při nepřímém grilování, ale při nižší teplotě, 110-160°C. Grilované potraviny zůstanou šťavnaté a různými druhy dřeva můžete ovlivnit chuť grilovaných pokrmů. V USA se takto grilují velké kusy masa nebo žeber a to několik hodin (i více, jak 10)
 • pečení: na dobře rozpáleném dřevě při teplotě 180-240°C můžete v grilovací komoře péct v litinovém hrnci nebo pánvi 
 • uzení: stejný postup jako při nepřímém grilování s tím, že všechny vzduchové klapky jsou uzavřené. Teplota 60-90°C. Aromatickým dřevem můžete ovlivnit chuť uzených pokrmů.
 • vaření: další výhodou našeho grilu Smoky Fun je, že na varné desce nad spalovací komorou můžete i vařit nebo uchovávat pokrmy teplé. Vařit můžete např. přílohy jako vejce, slaninu, omáčky nebo oblíbenou kávu.
 • přímé grilování: grilujeme v palivové komoře pouze na žáru uhlíků.

SF-Big-Chief-5+6-mm-II

Dalšími výhodami grilu Smoky Fun jsou:

 

 • dlouhá životnost Smoky Fun (silnostěnná ocel, nerezové rošty, povrchová úprava moderními nátěrovými hmotami, které odolávají teplotám až 800°C)
 • topení dřevem (u některých modelů dřevěným uhlím)
 • volbou druhu dřeva můžete ovnlivnit chuť pokrmů 
 • tuk nekape do prostoru ohniště, ale je odváděn ven do nádobky, která je z boční strany grilu
 • nedochází k připalování a pálení tuku
 • rošty lze nahradit kamennou deskou (dodáváme jako příslušenství) na přípravu steaků, chleba nebo pizzy

SF-Tradition-6-mm

 

 

 

100%