Jak používat uzenou sůl Mistr grilu

Jsme si jisti, že jakmile začnete používat při vaření uzené soli Mistr grilu, začnete si představovat nekonečné množství způsobů, kde všude byste mohli takové soli použít, a nebudete věřit, jak jste se bez nich mohli tak dlouho obejít!

Každá z našich UZENÝCH SOLÍ dodá vašim pokrmům jedinečnou vůni pokrmů grilovaných na otevřeném ohni. Nezáleží na tom, jakou vůni grilovacího kouře máte rádi. Výraznou, nasládlou, nebo pikantní?

U nás seženete všechny.

Používáte uzenou sůl poprvé?

Ještě než si novou sůl koupíte, nabízíme pár důležitých informací. Jsme rádi, že jste zavítali právě k nám. Všechny naše uzené soli jsou uzené za studena na přírodním dřevě, které neobsahuje žádná umělá aromata ani barviva. Celý sortiment je zcela přírodní. Jakmile si k soli přivoníte, doslova se do ní zamilujete. Ale nezapomeňte, že je to stále jenom sůl. Začněte hezky zlehka a trochu ochutnejte. Vyváženost chutí je opravdu opojná. Bohatá slanost vyzvedne přirozenou chuť pokrmu a vůně kouře zintenzivňuje pikantní základ, který se zcela rozvine nad otevřeným ohněm.

Jak tedy používat uzené soli Mistr grilu?

[banner-2]

Pro přípravu suchých kořenících směsí na maso

Sůl použijte samotnou nebo v kombinaci s různými druhy koření. Směsí potom bohatě okořeňte tuňáka nebo lososa, kterého budete smažit na pánvi nebo grilovat na prkénku. Až budete připravovat domácí hamburgery, vylepšete je přidáním kořenící směsi přímo do mletého masa. S touto solí bude pečené kuře šťavnaté a bude mít příjemnou chuť. Steaky a žebra na grilu budou mít s touto solí ještě výraznější chuť. Sůl použijte samotnou nebo v kombinaci s různými druhy koření. Směsí potom bohatě okořeňte tuňáka nebo lososa, kterého budete smažit na pánvi nebo grilovat na prkénku. Až budete připravovat domácí hamburgery, vylepšete je přidáním kořenící směsi přímo do mletého masa. S touto solí bude pečené kuře šťavnaté a bude mít příjemnou chuť. Steaky a žebra na grilu budou mít s touto solí ještě výraznější chuť.

 

Náhrada slaninových kousků

Vegetariáni, radujte se! Posypte naší solí plněná vejce, salát nebo domácí dressing vinaigrette. Plná chuť a vůně slaniny a její příjemné křupání už vám nebude nikdy chybět.

Pikantní dochucení sladkostí

Už se nemusíte rozhodovat, zda si dát něco sladkého, nebo spíš pikantního, protože si můžete dát obojí najednou. Namletou solí ozdobte ještě horký popcorn omaštěný máslem nebo domácí karamel. Zmrzlinu ze slaného karamelu dotvořte špetkou lahodné, jakoby pražené, křupavé soli. Dolaďte sladkost pečených broskví s bourbonovým sirupem nádechem kouřového aroma. Už se vám sbíhají sliny?

Ještě chutnější svačiny a pochutiny

Posolte zralá masitá rajčata, nebo jemně posypte mísu se sladkým šťavnatým melounem. Pochutnejte si na dýňových semínkách ochucených uzenou solí nebo na jablku s karamelem dochuceným naší uzenou solí. Sami budete překvapeni, proč jste tuhle sůl nepoužívali už dřív.

Do omáček a obloh

Osolte máslo, kterým budete potírat vařenou nebo grilovanou kukuřici. Domácí omáčku na barbecue dochuťte špetkou soli dle chuti. Naše soli se hodí k přípravě jižanských receptů (jih USA), pro venkovní barbecue a pro přípravu různých variant chilli con carne.

Na brambory a těstoviny

Dochuťte pečené batáty nebo svůj oblíbený bramborový salát. Pokud chcete zaútočit na chuťové buňky, posolte těsně před servírováním těstoviny se smetanovou omáčkou nebo těstoviny se sýrem.

Ke snídani

Zvýrazněte chuť své snídaně a přidejte sůl k míchaným vajíčkům nebo zlehka posolte vejce Benedict — pokud přidáte pár silných plátků avokáda, vytvoříte nepopsatelnou lahůdku.

K přípravě koktejlů

Uzená sůl se může stát vynikající přísadou pro Bloody Mary, protože ladí s chutí nakládané okurky. A přímo dokonale se hodí ke koktejlu Mezcal Margarita, nebo k jakékoli jiné margaritě!

Nebojte se experimentovat a vyzkoušejte různé uzené soli z naší nabídky! Pokud pozvete hosty na večeři, jistě ocení, budou-li moci sami vyzkoušet více druhů. Ochutnávejte, porovnávejte a užívejte si pokrmy s naší solí! Každý si najde svůj oblíbený druh!

 

Další články

×

Splátková kalkulačka ESSOX

100 %