+420 608 512 393 Volejte Po-Pá  8-16h

BBQ Delight

Dřevěné BBQ pelety do peletových grilů a k zauzení v grilu

Pelety jsou speciální formou přírodního dřeva. Při výrobě pelet lisováním se odstraní všechen vzduch obsažený v buněčné struktuře dřeva, dřevěná hmota se tak koncentruje ve vysoce kompaktní formě, o hodně kompaktnější, než je tomu u rostoucího stromu. V porovnání s ostatními formami dřeva vytvářejí pelety rychleji intenzivnější kouř.

Pelety BBQr's Delight obsahují 100% dřevo. Pelety Jack Daniels® se vyrábějí z již použitého dřevěného uhlí z lihovaru, jsou rozdrceny na prášek a smíchány s pilinami a potom lisovány do pelet.

Jak se BBQ pelety používají v peletovém grilu

Použití dřevěných pelet v peletovém grilu je velmi snadné. Stačí potřebné množství pelet nasypat do násypky (zásobníku pelet) a můžete začít grilovat. Je to snadné.... Peletové grily jsou ideální pro ty, kteří nechtějí plynový gril a rádi by grilovali na dřevěném uhlí, ale zase je odrazuje práce s obsluhou a manipulace s palivem. Peletový gril, který je automatický a ovládá se de facto jedním tlačítkem je pak ideálním grilem pro ty, kteří by rádi upravovali své pochoutky "na dřevě".


Jak se BBQ pelety používají v kotlovém grilu s víkem


Pelety se vyrábějí lisováním pilin. Tzn., že se jedná o dřevo, a to při zahřívání začíná doutnat a následně hořet (při dostatku kyslíku). Když dřevo během hoření zbavíte kyslíku, spíš tvoří dým, než aby shořelo na popel. Takový kouř je ideální pro dochucení grilovaného masa!  S peletami se pracuje jednoduše, protože se před použitím nenamáčejí do vody. 


Pro zauzování v kotlovém nebo plynovém grilu je určena sada 4 druhů pelet s litinovou plechovkou. Pro většinu způsobů grilování postačí jen 1/3 plechovky granulí. Pokud budete zauzovat s dřevěnými štěpkami, budete potřebovat několikrát větší hmotnost dřevěného materiálu, abyste docílili stejného výsledku, jako když pracujete s granulemi. Plechovku jednoduše naplníte požadovaným množstvím pelet, zakryjete ji víčkem a umístíte přímo do rozžhaveného uhlí nebo briket. Žár litiny začne postupně působit na pelety uvnitř a ty začnou doutnat. Kouř pak z plechovky uniká netěsností mezi plechovkou a víčkem.

Jak se BBQ pelety používají v plynovém grilu

V plynových grilech použijte udicí box nebo si vytvořte "kapsu" ze silného alobalu s několika drobnými otvory na jedné straně. Tuto "kapsu" si vytvoříte následovně: ze silného alobalu vystřihněte kus o rozměru 15 x 30 cm a podélně ho přehněte v polovině, abyste získali čtverec o rozměru 15 x 15 cm. Boční strany přeněte alespoň dvakrát, pokaždé přeloženou hranu silně stlačte po celé délce. 1/3 plechovky granulí vsypte do "kapsy" a uzavřete její horní hranu. Do jedné strany "kapsy" udělejte několik děr párátkem nebo vidličkou. "Kapsu" položte přímo na kryty plynových hořáků (takovouto "kapsu" můžete ale použít i v grilu na dřevěné uhlí a položit ji přímo do rozžhavených briket nebo uhlí). Až začne z otvorů v sáčku stoupat dým, můžete začít grilovat. Nezapomeňte zavřít víko grilu. Kouř by se měl tvořit až 30 minut v závislosti na síle žáru hořáku.

Při nákupu nad 1 999 Kč doprava zdarma K většině grilů a udíren atraktivní dárek Gril sestavíme a předáme v naší prodejně Většinu výrobků osobně testujeme

Chráníme Vaše soukromí

Na Grilování.cz si vybere každý

V našem obchodě seženete jen ty nejkvalitnější grily a udírny předních světových značek jako Weber, Big Green Egg, Smoky Fun, Broil King, Monolith nebo Bradley Smoker. Vybírat přitom lze z bezpočtu druhů i typů výrobků, splníme tak požadavky úplně každého zákazníka. Kromě grilů a udíren si můžete pořídit i nejrůznější grilovací náčiní a mnoho dalšího, pro Vaše ideální grilování je tedy učiněno maximum.

Nakupovat u nás se vyplatí

Kromě pestré nabídky všeho pro kvalitní grilování se u nás můžete spolehnout na rychlou expedici Vaší objednávky a plně profesionální přístup. Na našich stránkách navíc naleznete recepty na grilování a rady a tipy na grilování. Pokud potřebujete poradit konkrétně, neváhejte nás kontaktovat.

Kontakty

Vilémov u Golčova Jeníkova 283,
582 83, Zobrazit na mapě

Ověřeno zákazníky


Ověřený zákazník  před 18 dny

Nemám žádné výhrady

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online, v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Nahoru
2021 © Grilovani.cz - Všechna práva vyhrazena.
Eshop na míru vytvořil Webový servis

Pokračováním v prohlížení této stránky souhlasím s použitím souborů cookies (viz Podmínky používání).

Souhlasím