Jak vybrat elektrický zahradní gril

Elektrické zahradní grily zažívají v současné době opravdový „boom“. Ve chvíli, kdy nemáte zahradu, na které byste mohli grilovat, a přesto si chcete dopřát chuť grilovaných pochoutek, je elektrický gril výtečným řešením. Používat jej lze snadno i na balkonech a terasách, jedná se tedy o ideální gril do města. Ke grilování totiž nepotřebujete plynovou láhev, jako například u grilů Genesis ani dřevěné uhlí, stačí zapojit zástrčku do zásuvky.

Obsah

Proč vlastně zvolit elektrický zahradní gril?

Pro opravdové skeptiky musím hned na úvod podotknout, že již bylo provedeno mnoho testů s věhlasnými kuchaři (zejména v Německu), které neprokázaly zásadní chuťový rozdíl v ugrilovaném pokrmu v grilu elektrickém, plynovém nebo grilu na dřevěné uhlí. To platí zejména pro  grilování přímou metodou.

Hlavní výhodou elektrických grilů je jednoduchost jejich používání a absence obstarávání a manipulace s palivem, jako je tomu u zahradních plynových grilů a grilů na dřevěné uhlí. Elektrické grily jsou jednoznačně doménou grilování ve městě - na balkoně nebo na terase. Ke grilování vám totiž stačí pouze zásuvka na 230 V a navíc ve většině domů je domovním řádem používání plynových grilů zakázáno. Elektrický zahradní gril ale můžete samozřejmě používat kdekoli, pokud jste v dosahu el. proudu. 

Prozkoumat všechny elektrické zahradní grily

Právě elektrické grily jsou také velmi oblíbené mezi ženami. Jsou z jejich pohledu bezpečné a velmi jednoduché na obsluhu. Navíc jsou i designově velmi zdařilé . Zkuste si ostatně prohlédnout nabídku elektrických grilů a přesvědčte se sami.

A v zimě? Gril jednoduše umístíte pod digestoř v kuchyni a můžete si takto upravené pochoutky dopřát celý rok, bez ohledu na počasí. Jak ovšem vybrat ten pravý, se kterým ugrilujete všechny ty známé i neznámé dobroty a budete s ním dlouhodobě spokojeni? 

Nesmíme zapomenout ani na nízkou hmotnost a mobilitu, oproti zahradním plynovým grilům a grilům na dřevěné uhlí. Elektrický gril snadno převezete autem a můžete ho používat pak i na chalupě a užít si tak zahradní párty se vším všudy. 

Výběr zahradního elektrického grilu – jak na to?

V první řádě bych rád upozornil, že za zahradní elektrický gril rozhodně nepovažuji „ohřívače“ s teflonovou kontaktní plochou. (tzv. kontaktní elektrické grily) V takovém přístroji je tepelná úprava rovna přípravě na pánvi. U klasického zahradního elektrického grilu dochází k tepelné úpravě přímým žárem z topné spirály na grilovaný pokrm a dotekem s rozpáleným grilovacím roštem. Mezi zdrojem žáru (topnou spirálou) a grilovaným pokrmem není žádná deska, tál apod. Litinový tál jako volitelné příslušenství je vhodný např. k přípravě vajíček, opečených toastů, slaniny, hamburgerů, krevet, zeleniny nebo obecně menších kousků.

topná spirála elektrického grilu

Moderní zahradní elektrický gril by měl být konstrukčně stejný jako gril plynový. Prostě gril, ne žádné „ohřívátko“. Co by tedy rozhodně měl mít?

  • spodní vanu s otvorem a spodní miskou pro zachytávání odkapávající šťávy
  • horní víko – pro případné nepřímé grilování a maximální využití tepla
  • kvalitní grilovací rošt – např. litinový, který nejlépe přenáší teplo
  • zdroj tepla – topnou spirálu s dostatečným výkonem
  • možnost plynulé regulace výkonu

Představitelem této kategorie zahradních elektrických grilů je např. řada Weber Q, Weber Lumin nebo Weber Pulse.

Elektrické grily Weber se liší velikostí grilovacího roštu a jsou k dostání ve verzi s anebo bez stojanu, případně k nim lze dokoupit praktickou pojízdnou konstrukci.

Tip: V létě vás při zahradním grilování mohou obtěžovat komáři. Lapač hmyzu vám s tímto problémem pomůže.

Elektrické zahradní grily Weber Q – kvalita a spolehlivost

V elektrickém grilu Weber Q můžete grilovat takřka vše, co na jakémkoli jiném grilu Weber. Takže není problém použít tento elektrický gril na ryby (pstruzi, makrely, kapr), steaky (maso i ryby), hamburgery, špízy (maso, krevety i ryby) a zeleninu. Můžete tedy využívat metodu přímého grilování (pro úpravu do 30 min), případně metodu nepřímého grilování (celé kuře). Záleží jen na vás a vaší fantazii. (Pro nepřímé grilování budete potřebovat tepelný štít nebo sestavu 2 hliníkových misek pro odstínění žáru topné spirály uprostřed grilu). V elektrickém grilu nelze bohužel praktikovat barbecue.

elektrický gril Weber Q 1400 

Prozkoumat elektrické grily Weber Q

Princip fungování je takový, že topná spirála pod grilovacím roštem (u elektrických grilů Weber je grilovací rošt litinový) produkuje žár a tepelně upravuje potraviny položené na grilovacím roštu. Odkapávající šťáva nebo tuk stékají dolů na spodní vanu a odtékají spodním kruhovým otvorem do zajištěné vyměnitelné hliníkové misky. Šťáva, jež ukápne na rozžhavenou topnou spirálu, se odpaří, a tím vzniká klasické grilované aroma. Rozhodně nehrozí vzplanutí, protože při zaklopeném víku je v prostoru grilu tak malé množství kyslíku, které samovznícení neumožňuje. Spodní vana se snadno čistí špachtlí Weber určenou vyloženě na modely grilů Weber Q.

elektrický gril Weber Q 140

Elektrické zahradní grily Weber Lumin 

Elektrické grily Weber Lumin jsou spolehlivou volbou pro každého, kdo si chce užít potěšení z grilování bez potíží s tradičními zdroji paliva. Dodávají ve dvou velikostech, aby vyhovovaly různým potřebám a preferencím. Ať už vaříte pro malou rodinu nebo pořádáte velkou grilovací párty, najdete gril Lumin, který vyhovuje vašim požadavkům. Nabízejí konzistentní výkon, snadné použití a kvalitní řemeslné zpracování, kterým je Weber dlouhodobě známý. Lumin byl konstruován cíleně pro grilování ve městě - na terasách a lodžiích, ale nic nebrání tomu, použít elektrické grily Lumin na vaší zahradě.

V elektrických grilech Weber Lumin můžete nejen grilovat, ale i zauzovat, udržovat jídlo teplé nebo vařit na páře. Weber Lumin je výkonný a připravený ke grilování během 10 minut. S rozsahem teplot až 315 stupňů získáte výrazný otisk mřížky roštu na vašem jídle a autentické grilovací aroma. S nastavením pro zauzování můžete dát svému jídlu lahodnou kouřovou chuť. Vyzkoušejte vše; od horkých uzených ryb přímo z grilu nebo uzených burgerů až po krevety nebo brie jako předkrm.  

elektrický gril Weber Lumin

Prozkoumat elektrické grily Weber Lumin

Po grilování je Weber Lumin během chvilky opět čistý. Příslušenství lze mýt v myčce na nádobí, zatímco se grilovací rošt vypálí při vysoké teplotě mezi 10 a 15 minutami a poté se čistí kartáčem. Odkapávací misku na tuk lze snadno vyměnit. Elektroniku lze snadno vyjmout z grilu a uložit v domácnosti pro úsporu místa. To je sofistikovaná technologie pro dlouhotrvající potěšení z grilování!

elektrický gril Weber Lumin

 

Elektrické zahradní grily Weber Pulse 

Tyto elektrické grily Weber jsou nejvyšší řadou. Nabízejí vysokou kvalitu, moderní design a perfektní výbavu. Pokud uvažujete opravdu o kvalitním a moderně vyhlížejícím elektrické grilu, je Weber Pulse ta správná volba.

Výbava grilů je opravdu široká. Modely Pulse 2000 mají dvouzónový grilovací systém, tzn. dvě topné spirály, každou se samostatným ovládáním. To umožňuje připravovat různé pokrmy při různých teplotách současně. Plus můžete grilovat snadno i nepřímou metodou. Porcelánem smaltované litinové grilovací rošty zaručí rovnoměrné rozložení tepla a dokonalý otisk mřížky roštu na grilovaném jídle.

Všechny modely Weber Pulse mají přesnou regulaci teploty a její přesné zobrazení na digitálním LED displeji na ovládacím panelu. Technologie iGrill usnadňuje sledování vnitřní teploty masa přenosem přes Bluetooth do vašeho chytrého telefonu a aplikace Weber iGrill.

 

elektrický gril Weber Pulse

Indikátor předehřátí automaticky hlásí, když bylo dosaženo požadované teploty v grilu. Grily Weber Pulse se snadno čistí - vnitřní obložení víka a grilovací komory lze vyjmout a snadno umýt v myčce. Ovládací panel je vyjímatelný, takže ho můžete uchovávat doma v suchu, pokud je gril venku. Současně snížíte riziko případné krádeži z terasy, balkonu nebo zahrady.

Prozkoumat elektrické grily Weber Pulse

K elektrickým grilům Weber Pulse je jako volitelné příslušenství k dispozici elektrický otočný rožeň. Můžete tak rožnit tolik v Čechách oblíbené kuře, ale třeba taky kachnu, velký špíz nebo třeba ananas. I to je v elektrických grilech Weber možné.

elektrický gril Weber Pulse

Pokud požadujete gril, který budete často převážet nebo gril do města – na balkon nebo terasu, je elektrický gril Weber to pravé řešení. A navíc s nadstandardní zárukou až 5 let! 

elektrické grily Weber

×

Splátková kalkulačka ESSOX

98 %