Vulcanus

Propojením umělecké kovařiny a inovativních technologií vznikly grily Vulcanus. Jejich název vychází z římské mytologie, kde Vulcanus byl bůh ohně a patron všech kovářů. Múzou mu byla jeho žena Venuše, díky níž vnášel do svých výrobků vášeň a krásu. Příběh římského boha se stal inspirací Ondřeji Kovářovi, který podle vzoru Vulcana vyrábí inovativní technologií grily vysoké kvality a špičkového designu.

Gril jako designový prvek? Vulcanus určitě

Víme, že design není u grilu rozhodně to hlavní, ale je to to první, co uvidíte. A grily Vulcanus vás vzhledem rozhodně zaujmou. Není divu, že neobvyklý design si jeho tvůrce – umělecký kovář s příhodným příjmením Kovář – nechal patentovat. 

Nejen rubínová barva, ale také celková podoba dodávají grilům Vulcanus jedinečnost. Různé rozměry podstavce podpoří váš přístup ke grilování. Snížený podstavec navozuje rodinnou atmosféru „starého dobrého opékání buřtů“, podstavec s místem na dřevo či nádobí zase evokuje profesionální postoj grilmistra.

Samotná grilovací část (topeniště a grilovací plocha) vypadá jako obrácený jehlan, který jako by byl zapíchnutý do podstavce. Čtvercový tvar a hladký povrch ocelové plotny působí velmi výjimečně v porovnání s klasickými rošty.

vulcanus-pro730-chef   vulcanus-pro730-camp


Bez údržby, bez starostí – materiál, který 100% oceníte

Od vzhledu přecházíme k materiálu, velmi speciálnímu a bezúdržbovému. COR-TEN je legovaná ocel s patinou rubínové barvy. Materiál původně používaný pro stavbu lodí zaručuje extrémně vysokou odolnost proti všem přírodním podmínkám. Gril tak můžete bez obav nechat venku celoročně. Vlastně můžete celoročně i grilovat, pokud vydržíte nepřízeň počasí stejně jako gril Vulcanus. Co třeba taková silvestrovská grilovačka?

Vulcanus - dve tepelne zony

Ani s péčí o gril si nemusíte dělat žádné starosti. Stačí jen otřít grilovací plochu mokrou utěrkou a ošetřit speciálním olejem.

Zatopte a uvařte dle libosti

Dostáváme se k jádru pudla. Tedy grilu. Jde o akumulační jádro složené z 38 keramických desek s přesným tvarováním pro:

  • skvělou tepelnou stabilitu,
  • nižší spotřebu paliva.

A když jsme nakousli téma paliva, v grilu Vulcanus můžete topit jakýmkoliv tvrdým, dobře proschlým dřevem nebo dřevěným uhlím.

Příslušenství pro větší požitek

Při grilování a vaření uvítáte vychytávky, které umožňují připravovat jídla různými způsoby. Ani hostina o několika chodech tak není problém. 

  • Gril disponuje nástavcem, díky němuž umístíte rošt do vyšší polohy. To oceníte při vaření polévek nebo omáček, kdy na gril dáváte hrnce.
  • Rošt má dvě polohy pro grilování na přímém ohni nebo na žhavém uhlí a je možné vložit ho i bez nástavce do čtvercového otvoru.
  • Ocelová plotna slouží k přípravě ryb, masa, zeleniny, sýrů i vajec.
  • Pořádné gurmány určitě potěší kruhový držák pro litinový kotlík nebo wok.
  • Vybrat si můžete ze dvou rozměrů grilovací plotny a několika provedení podstavců.

Vulcanus pro bohatou a zdravou hostinu

Patentovaný čtvercový tvar nabízí o ⅓ větší grilovací plochu ve srovnání s grily kulatými. Také disponuje dvěma tepelnými zónami, díky nimž lze připravovat více pokrmů najednou. Sám výrobce k tomu uvádí: „Na grilu Vulcanus připravíte za hodinu jídlo až pro 50 lidí.“ My už to vyzkoušeli, teď je řada na vás. 

 gril Vulcanus 

Součástí grilu je unikátní systém pro odvod omastku mimo oheň, což umožňuje zdravější grilování bez případného vzniku zdraví škodlivých látek. K tomu přispívá i fakt, že se můžete vyhnout grilování na přímém ohni. Na grilovací desku získal Vulcanus certifikaci Evropské unie pro styk s potravinami. „Příprava jídla je tak 100% bezpečná a nemusíte se bát, že by se do potravin uvolňovaly škodlivé látky“, uvádí Vulcanus.

Na grilech Vulcanus můžete celoročně připravovat snídaně, obědy i večeře, užít si grilovačku s přáteli nebo nachystat kotlíkové speciality. Maso a klobásy budou vždy krásně šťavnaté, zelenina křupavá, sýry i vejce jedna báseň a všechno zdravě připravené.

Vulcanus gril

Objednejte a grilujte

Další velkou výhodou grilů Vulcanus je, že není potřeba žádné sestavování, montování ani jiné trápení. Gril dostanete připravený k okamžitému použití. I když s jednou věcí se přece jenom trápit budete – gril váží přes 100 kg, manipulaci s ním tedy rozhodně nezvládnete v jednom člověku.

Vyrobeno v České republice, s evropskými akcenty

Patrioty jistě bude zajímat, že výroba probíhá v ČR, z velké části ručně. Keramické akumulační jádro vyrábí německá společnost, COR-TEN se dováží z Itálie.

A kdo za tím vším stojí? Kovář tělem i duší, povoláním i příjmením – Ondřej Kovář, který o sobě říká: „Mám rád poctivě odvedenou kovařinu a mým velkým koníčkem je vaření, které pro mě znamená relax i výzvu.“

Grily Vulcanus s oblibou používají v lifestylovém pořadu Všechno, co mám ráda. Chcete i vy připravovat jídlo na ekologickém grilu, 100% šetrnému k přírodě? Pak si vyberte jeden z grilů Vulcanus.

Prohlédnout si grily Vulcanus

5 položek celkem
vulcanus oilcan 075 l
Vulcanus Oilcan 0,75 l
Skladem (2 ks)
690 Kč
Kód: 900010
Vulcanus Grill Pro730 Chef
Doprava zdarma K prohlédnutí na prodejně
49 990 Kč

Profesionální gril na dřevo s vysokým výkonem a širokým spektrem funkcí. Ideální pro náročné kuchaře a grilmastery. Designovaný v Evropě,...

Kód: 100010
Vulcanus Grill Pro730 Masterchef
Doprava zdarma
65 990 Kč

Profesionální gril na dřevo s revolučním designem a moderními technologiemi pro dokonalé grilování. Minimální nároky na údržbu, vysoká...

Kód: 100050
Vulcanus Grill Pro910 Masterchef
Doprava zdarma
74 990 Kč

Vulcanus Grill Pro910 Masterchef - skvělý outdoor gril s minimální kouřivostí a rychlým grilováním. Velká kapacita a snadná údržba....

Kód: 100060
Vulcanus Grill Pro910 Chef
Doprava zdarma
58 990 Kč

Vulcanus Grill Pro910 Chef - prvotřídní gril s nekompromisním designem, výkonnou technologií a minimálními nároky na údržbu. Gril získává...

Kód: DC-100020

Stránka 1 z 1 - 5 položek celkem

×

Splátková kalkulačka ESSOX

100 %