Elektrická udírna Borniak UW-150

Kód: UW-150
Doprava zdarma
Značka: Borniak
24 990 Kč 20 652,89 Kč bez DPH
Skladem (1 ks)
Můžeme doručit do:
5.12.2022

Udírna o vnitřním využitelném objemu 150l je vybavena termostatem s manuální regulací teploty v udírně. Zapíná a vypíná topení v závislosti na nastavení.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Domácí udírna Borniak UW-150 je vhodná pro domácí využití, kdy si snadným způsobem můžete připravit uzené delikatesy jako klobásy, ryby, šunku, ale také sýry, mandle a ořechy. Vnější plášť je z alu-zink plechu, který je odolný proti působení vnějších vlivů. Vnitřek udírny je vyrobený z nerezových materiálů, které jsou bezpečné pro styk s potravinami. Tento model umožňuje uzení až 20 kg masa (nebo cca 16 kg klobás).

Udírna se skládá z izolované udící komory a generátoru kouře se zásobníkem na dřevěnou štěpku. Udící komora je vybavena krytou topnou spirálou a na levé straně udírny termostatem s manuální regulací teploty v udírně. Topná spirála a vyvíječ kouře je chráněn odkapovým tvarovaným plechem a množství kouře v udící komoře je možné regulovat klapkou umístěnou v komínku udírny. Izolované stěny udící komory jsou vybaveny úchyty pro 7 roštů k uzení. Můžete si tak vybrat, zda budete udit na roštech (1 kus je součástí udírny, další je nutno dokoupit) nebo ve visu na háčcích.

Dveře jsou izolované s magnetickým zavíráním a těsněním. Generátor kouře je zavěšen na udírně z levé strany a plynule dodává dřevěnou štěpku (v nabídce je olše, dub, buk, bříza, třešeň, jabloň a švestka)

uzeni Borniak 3

k topné spirále generátoru (která je vložena do prostoru udírny), kde dochází k vývinu kouře. Generátor naplněný štěpkou (cca 2 litry) vystačí až na 8 hodin vývinu kouře. Hodinové náklady na generování kouře jsou tak cca 16 Kč, což je největší benefit domácích udíren Borniak. Uzení v udírnách Borniak je tak nejen velmi snadné, ale i velmi levné. Součástí balení je 10 l udící štěpky Borniak.

ochlazovač kouře Borniak

Pokud tedy zapnete (tlačítkem na čelní straně) pouze generátor kouře, můžete v udírně Borniak udit studeným kouřem-pouze žárem z doutnající dřevěné štěpky. Tímto způsobem lze udit i při teplotě mezi 20-30°C v závislosti na teplotě okolního prostředí. (Čím vyšší bude okolní teplota, tím vyšší bude teplota v udírně.) Výrobce doporučuje generátor kouře vždy používat současně s ochlazovačem kouře (ten je součástí balení), který je propojen hliníkovou flexi trubicí s udící komorou. Ke spalování štěpky pak dochází v ochlazovači kouře mimo vlastní udící komoru. Zároveň při použití ochlazovače a spuštění pouze generátoru kouře docílíte ještě nižší teploty v udící komoře než pokud je generátor kouře osazen přímo na udící komoru.

Ovládání topné spirály v udírně je nezávislé na ovládání generátoru kouře. Pokud tedy zapnete pouze generátor kouře, můžete v udírně Borniak udit studeným kouřem-pouze žárem z doutnající dřevěné štěpky. 

uzeni Borniak 6

Vnitřní objem udírny Borniak UW-150 je 150 litrů a lze ji osadit až šesti udícími rošty (součástí udírny je 1 rošt).

Tato automatická udírna je pro každého-obsluha je velmi jednoduchá: naplníte zásobník generátoru kouře dřevěnou štěpkou a zapnete šnekový podavač, nastavíte na termostatu požadovanou teplotu v udící komoře a můžete začít udit. Je to tak snadné ...


Součást balení

  • Generátor kouře
  • Ochlazovač kouře
  • Udící štěpka 10 l + směs k přípravě láku na uzení ryb
  • Tyčky na zavěšení - 3 ks
  • Háček typu "S" - 5 ks
  • Háčky dvojité - 5 ks
  • Rošt do udírny - 1 ks
  • Výškově regulovatelné nožky - 4 ks
  • Odkapávací plech, 2 x miska a komínek s regulační klapkou

Doplňkové parametry

Kategorie: Elektrické automatické udírny
Záruka: 2 roky
Vnitřní využitelný objem: 150 l
Materiál vnějšího pláště: Alu-zinek
Váha: 32 kg
Značky: Borniak
Vnější rozměr s generátorem kouře: 72 x 122 x 52 cm (š/v/h)
Vnější rozměr bez generátoru kouře: 63 x 122 x 52cm (š/v/h)
Vnitřní rozměr udící komory: 53 x 99 x 48 cm (š/v/h)
Rozměr roštu: 48 x 40 cm (š/h)
Průměr komína: 100 mm
Kapacita udírny: 20 kg masa/16 kg klobás
Maximální provozní teplota: 120°C
Vnitřní materiál udicí komory: nerezová ocel
Příkon: 1400 W (topné těleso) + 115 W (generátor kouře)

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
100 %