Litinová pánev Lodge 26 cm

Kód: L8SK3
Tip
Značka: Lodge
1 359 Kč 1 123,14 Kč bez DPH
Skladem (>5 ks)
Můžeme doručit do:
16.7.2024

Nejoblíbenější americká litinová pánev Lodge s povrchem upraveným přírodní vrstvou zapečeného jedlého oleje, tzv. "seasoningem". Ideální pánev pro přípravu steaků s krásně hnědou kůrkou.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Největší výhodou litinového nádobí Lodge je dlouhá životnost, zdravotní nezávadnost (neobsahuje PFOA), vysoká tepelná vodivost a vysoká akumulace tepla. Málokdy je potřeba zahřívat nádobí na velmi vysokou teplotu, a i při zaplnění celé plochy pánve nedojde k jejímu ochlazení a následnému jevu, jako u klasických pánví z hliníkových slitin, kdy se maso začne na pánvi spíše dusit než péct.

Klasické, běžně rozšířené nádobí lisované z plechu je hladké, pěkné na pohled a bez jakýchkoli povrchových nerovností. To je způsobeno jednak způsobem výroby a zejména umělými chemickými vrstvami, ze kterých je povrch tohoto nádobí. Litinové nesmaltované nádobí Lodge žádnou chemickou vrstvu nemá, a tudíž snese i zahřívání na velmi vysokou teplotu, kdy nedochází k možnému uvolňování nežádoucích látek z povrchu nádobí.

Litinová pánev Lodge 26 cm

Litinové nesmaltované nádobí Lodge nemá vzhled běžně rozšířeného komerčního nádobí. Jedná se o slévárenský výrobek, který se za použití moderních technologií vyrábí takřka stejně, jako před 100 lety. Každá jedna pánev, hrnec, tál nebo poklice je odlévána do jedné pískové formy ve speciálním stroji určeném právě k výrobě litinových odlitků. Při výrobě litinového nádobí Lodge se tedy spotřebovává velké množství písku, který je ale následně z 97% recyklován a znovu použit k výrobě forem.

Rodinná firma Lodge vyrábí své prvotřídní litinové nádobí ve svých slévárnách v Tennessee (USA) již od roku 1896. Počínaje surovinami a procesem seasoningu konče, dál a dál vytváří tu nejvyšší kvalitu, jež dává do každého produktu, který vyrobí. Jako jediný americký výrobce litinového nádobí je rodina Lodge pyšná na to, že nese odkaz toho, co započal již jejich praděd Joseph Lodge.

  • Litinové nádobí Lodge je určené k tepelné úpravě potravin (nejen masa) na tuku - tj. restování, smažení, pečení, fritování a dušení. (naopak není určené k "vaření na vodě")
  • Litinové nádobí Lodge se dá používat na plynovém sporáku, indukční a sklokeramické desce, v horkovzdušné troubě, v grilu nebo přímo na/v otevřeném ohništi (zde pozor na vysoký žár a přehřátí litiny a následné přepálení seasoningu - litinu stačí zahřívat málo).
  • Litinové nádobí má de facto neomezenou životnost a jedná se vlastně o přírodní produkt (pouze železo a rostlinný olej) bez jakéhokoli chemického zdraví ohrožujícího "nepřilnavého" povrchu (povrchu obsahujícího PFOA, jako je např. teflon, apod.).
  • Povrch amerického litinového nádobí Lodge je již z výroby ošetřen základní obnovitelnou vrstvou zapečeného sójového oleje (Olej je vysoce rafinovaný a všechny proteiny, které způsobují alergické reakce na sóju, jsou odstraněny.) tzv. "seasoningem". Seasoning je funkční povrch, nikoli designový. Tato obnovitelná ochranná vrstva vytváří na povrchu nádobí charakteristickou černou patinu. Ta chrání litinu před korozí a současně vytváří nepřilnavý povrch. "Seasoning" není tedy jen pojem pro ochranou vrstvu nádobí, která se zlepšuje tím, čím více v nádobí vaříte, ale je to i pojem pro neustálý a dlouhodobý proces tvorby tohoto povrchu. 
  • Litinové nesmaltované nádobí Lodge je stále vyráběno přímo v USA (South Pittsburg, Tennessee) moderní technologií a ve vysoké kvalitě. 

Mytí a údržba litinového nádobí je snadná a rychlá. Možná vás budou zajímat i odpovědi na nejčastější dotazy ohledně nádobí Lodge.


Video recept


Video - příprava steaku v litinové pánvi


Video - péče o litinové nádobí


Soubory ke stažení 

Návod k použití

Praktické rady pro vaření v ltinovém nádobí Lodge

Info brožura Lodge - "Kvalita která vydrží"

Doplňkové parametry

Kategorie: Americké litinové pánve Lodge na gril
Záruka: 2 roky
Vnější průměr dna: 20 cm
Vnitřní výška: 4,6 cm
Váha: 2,4 kg
Značky: Lodge

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
×

Splátková kalkulačka ESSOX

100 %