+420 608 512 393 Volejte Po-Pá  8-17h, So 9-12h

Jak si co nejlépe vybrat kvalitní gril

Rozhodli jste se pořídit si gril a začít s grilováním? Výborně. Než se pustíme do konkrétního výběru grilu, je před námi základní otázka – na jaké palivo by měl být = jaký gril budete vybírat?

Jak si co nejlépe vybrat kvali

„Vyberte si podle svého životního stylu!“

Základní dělení grilů podle použitého paliva je:

 • grily na dřevěné uhlí
 • plynové grily
 • elektrické grily

V současné době existuje pestrá nabídka grilů, které můžeme podle paliva rozdělit na grily na dřevěné uhlí, plynové grily a elektrické grily. Většina dilemat při výběru se soustředí na souboj plynových grilů a grilů na dřevěné uhlí. Elektrické grily vítězí ve městech – na terasách a balkonech.

Gril na dřevěné uhlí nebo zahradní plynový gril?

Podle expertů a řady rozsáhlých testů neexistuje rozdíl v chuti grilovaných pokrmů při využití plynového grilu nebo grilu na dřevěné uhlí. Rozžhavené dřevěné uhlí či brikety samy o sobě žádné aroma neprodukují (a tudíž pokrmu nepředávají) – vyzkoušejte si to. Stačí si přivonět přímo nad rozžhaveným dřevěným uhlím.

Charakteristické aroma grilovaného pokrmu vzniká vlastní tepelnou úpravou a odpařující se šťávou a tukem – je jedno, zda v přímo rozžhaveném uhlí nebo na kovovém krytu hořáku plynového grilu. Výběr grilu se opravdu řídí spíše individuálními preferencemi. Oba druhy mají své výhody i nevýhody.

A jak to vidím já?

Já osobně mám dva typy grilů a oba využiji. Elektrický gril obvykle používám během týdne, když není večer na grilování moc času. Gril na dřevěné uhlí si nechávám na víkendy, kdy je času víc. Kdybych ale měl po zbytek života používat jen jeden gril, byl by to všestrannější gril Weber na dřevěné uhlí.

Chcete, aby Vám gril maximálně vyhovoval? Vyberte si podle svého životního stylu. Než se pustíte do následujícího čtení, zkuste si odpovědět na následující otázky. Uvidíte, že Vás Vaše vlastní odpovědi navedou tím správným směrem.

Důležité otázky pro výběr grilu

 • Kde budete gril používat? (zahrada, balkon, loď, karavan, chata)
 • Jak často budete gril používat?
 • Budu chtít/potřebovat gril často převážet?
 • Vadí Vám manipulace s popelem a rozžhaveným dřevěným uhlím?
 • Máte obavy z používání plynové lahve nebo elektřiny?
 • Chcete grilovat, ale nemáte na to dost času?
 • Je pro Vás důležitější proces vlastního grilování či pouze konečný výsledek?
 • Jste pyšní na to, jak dokážete zapálit a regulovat žár rozžhaveného uhlí?
 • Máte rádi atmosféru žhnoucího dřevěného uhlí, jeho praskání a posezení s přáteli kolem grilu?
 • Jak moc je pro Vás důležitá pořizovací cena grilu?
 • Jak velkou roli hraje rychlost přichystání grilu ke grilování?

Rychlé srovnání jednotlivých variant grilů

Grily na dřevěné uhlí Plynové grily Elektrické grily
Pořizovací cena Nízká Vyšší Střední
Snadno regulovatelná teplota Ne Ano Ano
Domácí využití Ne Ne "Ano"
Grilování v přírodě Ano "Ano" Ne
Ihned k použití Ne Ano Ano
Nutno roztopit Ano Ne Ne
Snadná údržba Ne Ano Ano
Autentická vůně/atmosféra Ano Ne Ne

Pro koho jsou jednotlivé varianty grilů určeny?

Elektrický gril

Pokud bych to měl zobecnit, tak typickým zákazníkem pro:

Elektrický gril

Je člověk z městského bytu (griluje na terase nebo balkonu) či má chalupu, ale nechce na ní gril nechávat (převáží ho).

Velmi častým zákazníkem je moderní žena mladšího až středního věku, jež nechce stát při grilování opodál, ale chce být přímo „v akci“.

Třeba právě pro ni je tedy určen kvalitní elektrický gril, jenž si lze dnes pořídit v mnoha variantách.

Kotlíkový gril na dřevěné uhlí

Kotlový gril na dřevěné uhlí

Je většinou muž jakékoli věkové kategorie, který vlastní chatu, chalupu nebo rodinný dům. Je to často technický typ, kutil, milovník přírody, jenž má radost z ovládnutí žáru ohně a těší ho, že dokáže gril regulovat. Grilování je pro něj koníčkem, nevadí mu delší čas přípravy grilu, má rád posezení přátel kolem žhnoucích uhlíků.

Dokáže s Vámi nekonečně dlouho diskutovat o grilování a je na své umění patřičně hrdý. Časem se u něj může projevit větší závislost na této činnosti a může si pořídit nový plynový gril na grilování v týdnu, kdy nemá po návratu z práce na přípravu grilu na dřevěné uhlí tolik času, ale nechce si v týdnu odepřít chuť výtečných pochoutek.

Plynový gril

Plynový gril

Je většinou muž jakékoli věkové kategorie, který přistupuje ke grilování jako k jedné ze standardních tepelných úprav potravin. Gril používá i v týdnu, kdy se vrací později domů nebo o víkendu, ale platí pro něj, že nemá na grilování tolik času, případně si čas najde, ale nechce ho grilování tolik věnovat. Zároveň je to člověk, jenž má trochu obavy z nevyzpytatelného žáru dřevěného uhlí nebo ho odrazuje práce s popelem. Přitahuje jej sice kotlový gril na dřevěné uhlí, ale netroufá si na jeho obsluhu. Někteří majitelé plynových grilů, kteří grilování více propadnou, časem pocítí znudění nad snadnou obsluhou (rozuměj "málo zábavy") plynového grilu a zakoupí si ještě gril na dřevěné uhlí, aby mohli naplno zažít pocit z ovládnutí žáru z dřevěného uhlí.

Při nákupu nad 1 999 Kč doprava zdarma K většině grilů a udíren atraktivní dárek Gril sestavíme a předáme v naší prodejně Většinu výrobků osobně testujeme

Chráníme Vaše soukromí

Na Grilování.cz si vybere každý

V našem obchodě seženete jen ty nejkvalitnější grily a udírny předních světových značek jako Weber, Big Green Egg, Smoky Fun, Broil King, Monolith nebo Bradley Smoker. Vybírat přitom lze z bezpočtu druhů i typů výrobků, splníme tak požadavky úplně každého zákazníka. Kromě grilů a udíren si můžete pořídit i nejrůznější grilovací náčiní a mnoho dalšího, pro Vaše ideální grilování je tedy učiněno maximum.

Nakupovat u nás se vyplatí

Kromě pestré nabídky všeho pro kvalitní grilování se u nás můžete spolehnout na rychlou expedici Vaší objednávky a plně profesionální přístup. Na našich stránkách navíc naleznete recepty na grilování a rady a tipy na grilování. Pokud potřebujete poradit konkrétně, neváhejte nás kontaktovat.

Kontakty

Vilémov u Golčova Jeníkova 283,
582 83, Zobrazit na mapě

Ověřeno zákazníky


Ověřený zákazník  před 13 dny

Rychlá bezproblémová objednávka, stejně tak dodání.

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online, v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Nahoru
2020 © Grilovani.cz - Všechna práva vyhrazena.
Eshop na míru vytvořil Webový servis

Pokračováním v prohlížení této stránky souhlasím s použitím souborů cookies (viz Podmínky používání).

Souhlasím